Od svého založení v roce 1847 Coop překonal světové války, krize státního hospodářství, socialistické řízení a mnoho dalších nelehkých překážek. Přes to všechno Spotřební družstva České republiky pod označením Coop v roce 2017 oslavily již 170. výročí své existence.

Historie dnes již tradičních obchodů s rodinnou atmosférou sahá až do poloviny 19. století, kdy byl založen Pražský potravní a spořitelní spolek. Jednalo se o vůbec první moderní družstvo na území dnešní České republiky. Vznik družstevnictví úzce souvisel s rozvojem kapitalistických výrobních vztahů a s rozvojem tržního hospodářství. To na jedné straně vedlo k růstu produkce, na straně druhé způsobovalo, že „chudí se stávali ještě chudšími“. Právě družstva, založená převážně dělníky a rolníky za účelem společného hospodaření, dávala v nelehkých dobách jistotu spravedlivých cen a dostupnosti zboží.

V družstvu COOP vznikly jedny z prvních privátních výrobků vůbec. Družstvo nabízelo vlastní značky pod názvem COOP nebo Cooperator již v roce 1930. COOP jako tradiční český podnik dlouhodobě podporuje regionální výrobce a české produkty. Zakládá si na kvalitě, na ochotném personálu a aby se zákazník při nákupu cítil příjemně.

Soutěž o pět balíčků výrobků COOP

Na prodejnách skupiny COOP najdete privátní výrobky označené logem „RANKO“, o jakou skupinu výrobků se jedná?

  • a) mléčné výrobky
  • b) cukrovinky
  • c) kosmetické výrobky

Správnou odpověď zasílejte nejpozději do 14.3. 2018 na e-mail [email protected] a do předmětu uveďte Balíček výrobků COOP.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Proč jsou venkovní sauny tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy