31. srpna a 1. září, proběhne v prostorách Trojského zámku už devátý ročník rodinného food festivalu Foodparade. Letos návštěvníci budou moci ochutnat menu od více než 40 restaurací a značek, vyzkoušet si food styling a focení jídla nebo třeba ochutnat absolutní novinku – jedlé balónky. Vůbec poprvé vybrané restaurace odhalí recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

„V každém ročníku se snažíme přinášet něco nového, a to nejen z kulinářského světa. Našim cílem je, aby každý návštěvník Foodparade festivalu našel jídlo, pití i zábavu podle svého gusta. Objevil něco nového, natrefil a vyzkoušel něco co má rád, na chvíli se zastavil a příjemně strávil chvíle se svou rodinou nebo přáteli,” představuje hlavní myšlenku Foodparade Marcel Vargaeštok, zakladatel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Přehled podniků, od kterých budou návštěvníci moci ochutnat speciální festivalové menu, se bude během srpna postupně odtajňovat na www.foodparade.cz/co-ochutnate. Letošní novinkou navíc je, že desítka z nich odtajní recept na jedno ze svých festivalových jídel a návštěvníci si ho budou moci uvařit společně s kuchařem z dané restaurace v cooking zóně festivalu. Takhle se budou moci učit například od kuchařů z Mama Shelter nebo ze Sasazu.

Zábavu si tu užijí ale i děti díky Hamley’s a Mattel, kteří pro děti připravili autobus Hamley’s plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelaci vlásků, stánek s Hotwheels, s Barbie a další. Na všechny pak čeká pohodový den, který stráví v klidném „piknikovém” prostředí krásných zahrad Trojského zámku.

Kompletní program se bude postupně objevovat na www.foodparade.cz během srpna. Vstupenky jsou v předprodeji za zvýhodněnou cenu v síti GoOut (150 kč/1 den, 200 Kč/2 dny) a také na místě (200 Kč/1 den, 250 Kč/2 dny). Díky spolupráci s pražskou Botanickou zahradou a Prague Boats můžete také moci koupit zvýhodněný balíček vstupného na Foodparade a do botanické zároveň či plavbu lodí do i z Foodparade.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 3 vstupenky na Foodparade festival, zodpovězte správě soutěžní otázku:

Stánek které známé pražské restaurace specializující se na asijské pokrmy najdete na Foodparade?

  1. Sushi point
  2. Modrý zub
  3. SaSaZu

Správnou odpověď i více informací najdete na webových stránkách festivalu.

Správné odpovědi zasílejte do 25. srpna na [email protected] s heslem Foodparade 2019.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy