Rozhodli jste se začít běhat? Proč je důležité vědět, co od běhání očekáváte?

Než se pustíte do nabíhání kilometrů, je potřeba se zamyslet, co od běhání očekáváte. Jiný bude váš běh, pokud chcete zhubnout, vyčistit si hlavu od přehnaného stresu v práci nebo chcete zvyšovat svou výkonnost. Máme pro vás několik účinných rad, které vám usnadní cestu k cíli.

Hubnutí

V případě, že jste rozhodnutá zhubnout, je potřeba běhat alespoň 40 minut, ideálně 3 x týdně v nižších tepových frekvencích. Pokud i ráda cvičíte a zajímáte se o sport hlouběji, můžete si pořídit tepové hodinky, které budou hlídat váš výkon. Není ale podmínkou, stačí k tomu tzv. povídavé tempo.

Pročištění hlavy

Určitě to také znáte? Občas si v hlavě nesete více než potřebujete. Skvělým a zdravým pomocníkem je právě fyzický výkon. Běh v přírodě je dočista balzám na duši. Zde není potřeba nijak řešit tepovou frekvenci, běháme v tempu, které nás baví a ve kterém se cítíme komfortně. Není potřeba se stresovat ještě výkonem.

Výkonnost

Pokud se chceme posouvat a zlepšovat, je třeba si vytyčit nějaký cíl. Například vzdálenost, ideální čas, případně si naplánovat závody. Při tréninku na čas nebo vzdálenost obvykle nestačí jen běhat ve stejném tempu nebo vzdálenostech. Trénink by měl být pestrý a měly by se do něj zařazovat krátké i dlouhé běhy v různém tempu, případně různorodé tipy intervalových tréninků rychlosti. Celková naběhaná vzdálenost na týden nebo měsíc se pak opět liší v závislosti na očekávaném výkonu.

„Ať už běháte pro radost nebo s nějakým vyšším cílem, je dobré vždy vyhledat rady odborníka, který vás naučí správné pohyby, či naplánuje trénink, tak jak je potřeba právě pro vás. Někdy opravdu špatný pohyb může přinést zdravotní problémy, proto dbejte vždy na správnou techniku a vhodné vybavení,“ dodává Michal Burian, trenér Hervis Sports Clubu.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Odpočinek v sauně

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny od společnosti Saunasystem.

Kuchyňské potřeby

Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy