Jaro je tradičně obdobím, kdy se zbavujeme všeho starého a nepotřebného a provádíme generální úklid na všech frontách. Obměna po zimě se týká i naší garderoby. To pro nás často bývá nadlidský úkol. Poradíme vám, jak účelně protřídit váš šatník a udělat si v něm pořádek i místo na nové módní trendy.

Zimní putuje do krabic a skříní, za pár měsíců to bude zase naopak

Podle průzkumů po zimě obměňuje šatník 40 % lidí, obuv dokonce 50 % dotázaných. Nepotřebné věci nekompromisně vyhazujeme, případně zachovalými kousky či unáhlenými nákupy obdarujeme potřebné, a uvolněná místa ve skříni nejraději vyrážíme doplnit do nákupních center, kde nás čekají nové kolekce.

Třídění jako užitečný nástroj

Činností, které zahrnuje jarní průvan šatníku, je celá řada, a proto je třeba jasný plán, abychom neodbíhali od jednoho úkolu k druhému. Nejprve se pusťte do třídění obsahu skříní, komod, šatníku a jiných úložných prostor. Překvapí vás, kolik starého, nikdy nenošeného a sezónního oblečení objevíte a kolik prostoru tím uvolníte. Odkládejte věci na dvě hromádky – na první budou ty, které potřebujete uložit stranou, protože je nebudete v teplých měsících potřebovat, a na druhé ty, jichž se chcete zbavit nadobro. Abyste zachovali systém v odložených věcech, které prozatím poputují pod postel nebo na dno skříně, pořiďte si na ně bytelné krabice s víkem různých velikostí a k nim si opatřete štítky. Velký výběr úložných a stěhovacích krabic můžete najít třeba na Paketo.cz. Při výběru krabic hledejte i podle materiálu – bezpečné uložení zajistí pětivrstvé nebo třívrstvé vlnité lepenky. Pokud nechcete krabice odkládat nikam z dohledu, je možné vybrat si krabice barevné a zakomponovat je do stylu interiéru.

Vsaďte na doplňky

Chcete často měnit vzhled, ale nemáte zase tolik oblečení nebo financí, abyste často nakupovali nové kousky? Stačí si umět vyhrát s doplňky. Měňte často účesy, vezměte si jinou kabelku, střídejte bižuterii, uvazujte si kolem krku šátky… možností, jak ze sebe udělat jiného člověka, přestože na sobě máte tričko ze včera, je nepřeberně.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy