Všechny už dobře víme, že na sport je potřeba vyměnit oblíbenou krajkovou podprsenku za stylový sportovní kousek. Věděly jste však, že každý sport vyžaduje jiný druh opory? Nepodceňujte výběr sportovního prádla a najděte ten správný model na míru podle vašeho těla i oblíbené aktivity.

Podprsenky neslouží jen k pohodlí a skvěle vypadajícímu dekoltu, klíčový je zcela jistě i zdravotní aspekt. Při sportu musí ňadra držet u těla, což obstará kvalitní podprsenka, jejíž výběr podléhá druhu a náročnosti sportu, ale i velikosti poprsí. Na jógu, jízdu na kole či běh potřebujete pokaždé jiný model. 

“Při výběru správné sportovní podprsenky je určitě nutné zohlednit jak obtížnost aktivity, tak velikost prsou, aby ženy dosáhly co největšího komfortu a zároveň chránily své zdraví,” radí Markéta Lojdová ze společnosti Astratex, jejíž tváří je Iva Kubelková. Modelka a moderátorka se pyšní perfektní postavou, o niž samozřejmě pečuje a nezapomíná tak ani na vhodně zvolený kousek při sportovních aktivitách. A jak ho správně vybrat?

Na jógu s lehkostí

Milovnice jógy či pilates, ale i cvičení v posilovně či rychlochůze by měly sáhnout po lehkých, prodyšných podprsenkách, které jsou ideální také na golf či relaxační a nenáročné pohybové aktivity. Jemné kousky neomezují v pohybu a jsou vhodné pro menší prsa. V případě relaxu či spánku však můžou po podprsence s lehkou oporou sáhnout i ženy s většími vnadami.

Střední opora na turistiku i spinning

Pokud vyhledáváte aktivnější druhy sportu, jako je cyklistika, in-line bruslení, spinning, horská turistika nebo lyžování, pak už je třeba zaměřit se na pevnější podprsenky, které udrží poprsí blíže u těla a zároveň ideálně rozloží jeho váhu. Modely se střední oporou navíc tvoří funkční materiály, které odvádí pot od těla. Ženy s většími ňadry by pak měly vsadit na tento druh podprsenek i v případě méně náročných činností.

Jak předejít povislému poprsí?

Intenzivní pohybová zátěž s prvky kardia už vyžaduje největší možnou oporu poprsí. Patří-li tedy mezi vaše oblíbené druhy sportu tenis, squash, aerobik, volejbal nebo tanec, volte podprsenku skutečně pečlivě. Nejsilnější opora zabrání natažení prsních vazů, což způsobuje povislá ňadra, široká racerback ramínka se zase postarají o úlevu zádům a volný pohyb rukou. Podprsenka s nejvyšším stupněm opory navíc omezí nežádoucí pohyb prsou až o 70 %.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy