Běh je trendem současné doby. Jeho kouzlu stále více propadají nejen sportovní nadšenci, ale i ti, kteří se aktivnímu pohybu již nějakou dobu nevěnovali. Pokud byste se i vy rádi přidali k běžcům, ale máte obavy, že jste již promeškali správnou chvíli, nevěšte hlavy. Začít s během můžete prakticky kdykoliv, a přestože se léto pomalu chýlí ke svému konci, nikdy není pozdě.

„Pokud zvolíte vhodné funkční oblečení a správné vrstvení, můžete běhat klidně i během studených měsíců. Pozitivních účinků na vaše tělo, fyzickou kondici, ale i psychiku si tak můžete užívat celoročně,“ uvádí Vladislav Žák, specialista značky Hannah.

Motivace

Na začátku byste si měli stanovit cíle. Zeptejte se sami sebe, čeho byste chtěli dosáhnout, kolik kilometrů byste chtěli uběhnout. Jako skvělá motivace fungují i běžecké závody, na kterých poměříte síly s podobně naladěnými lidmi, a především vás v cíli bude hřát skvělý pocit, že jste překonali sami sebe. I během podzimu jich najdete celou řadu.

Začněte pomalu

Začínat s během byste ale měli pozvolna. Ať už je vašim cílem uběhnout pět kilometrů, půlmaraton nebo chcete jen udělat něco pro svou kondici, neměli byste přepálit začátek. Běhejte zprvu v pomalém tempu a kratší vzdálenosti. Příliš rychlé tempo, kdy vás hned začne píchat v boku, nebo dlouhá vzdálenost, po které se následující týden budete zvedat těžce z postele, by vás jen odradily.

Dělejte intervaly

Nepřehánějte to ani s frekvencí běhu. Ideální je, pokud vyrazíte třikrát až čtyřikrát do týdne. Skvělým pomocníkem vám také budou aplikace (například Runtastic), díky nimž můžete sledovat svou rychlost, uběhnutou vzdálenost a zaznamenávat své pokroky.

Vyberte si správné oblečení

Další důležitou věcí, kterou byste neměli podcenit, je vhodné běžecké oblečení, a to i přes to, že teprve začínáte. „První vrstvu by mělo tvořit funkční oblečení, které skvěle odvádí pot. To by vám mělo perfektně padnout a nemělo by nikde zbytečně odstávat. Mělo by být lehké a z pružných materiálů, aby vás nikterak nelimitovalo v pohybu,“ upřesňuje Vladislav Žák.

Běhejte i v zimě

V chladnějším počasí pak můžete podle teploty přidat i další vrstvy, od trika s dlouhým rukávem, lehké mikiny, až po běžecké bundy. Při výběru bundy pak dbejte na to, aby byla dostatečně prodyšná a zároveň vás ochránila proti vodě i větru. Samozřejmostí je pak kvalitní obuv, bez ní si radost z běhu neužijete.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy