Zdravé sezení pro zdravá záda

Celodenní sezení na nevhodně zvolené židli přináší velmi neblahý vliv na naši páteř a celkové držení těla. Proto vybírejte židle do kanceláře obzvláště pečlivě. Nepodceňte výběr vhodné kancelářské židle e a zvolte takovou, která udrží záda ve vzpřímené poloze a umožní formu zdravého sezení bez bolesti. Můžete vsadit na luxusní kožené kancelářské židle, vždycky ale musí být ergonomické.

Jak si vybrat vhodnou kancelářskou židli?

Kvalitní kancelářské židle zaručují zdravé sezení pro zdravá záda. Při sedavém zaměstnání a práci u počítače, je zdravé sezení otázkou vysoce kvalitních kancelářských křesel a kancelářských židlí, které vám umožní pohodlné, ergonomické pohodlné sezení. Jsou to právě ergonomické židle a křesla, která udrží držení páteře v přirozené poloze a působí preventivně proti bolestem krční páteře, ale i pánve a od toho celých zad. Klíčem k úspěchu je pak zejména flexibilní pohyb, kterým se zcela přirozeně prokrví celkově vaše svalstvo.

Základní pravidla pro volbu kancelářské židle

Kvalitní kancelářská židle musí zajistit zádům stabilitu. Bezpečná základna pak umožní tělu jistější a snadnější pohyb. Zcela ideální je nastavitelná pěticípá podnož s kolečky tvořící podpěru. Dbejte na to, aby bylo opěradlo židle anatomicky tvarované, současně i nastavitelné a navíc i s dostatečnou bederní podporou spodní části zad. Vyberte si k tomu i pohodlný sedák z příjemného materiálu s nastavitelnou výškou sezení a nastavitelnými opěrkami hlavy i rukou.

Design až nakonec

Vaše oblíbená barva a sladění židle s ostatními prvky v místnosti jsou sice důležité, ale rozhodně nejde o rozhodující faktor při výběru vysněné kancelářské židle. Když budete na židli sedět několik hodin denně, kromě ergonomického tvaru volte i prodyšný materiál, jako je třeba síťovinu. Syntetická kůže s čalouněním má vysokou odolnost a delší životnost. Jen tak se snadno neprosedí. Nejodolnější materiál je pravá kůže, která má luxusní vzhled. Vhodně zvolená židle je investicí do vlastního zdraví.

Vyberte správnou židli do své pracovny

Víte, že nejméně jednu třetinu života strávíte v práci a ve většině zaměstnání se dnes sedí u počítače. Je třeba se tedy postarat o to, aby toto sezení bylo příjemné a zdravé. Vsaďte na přátelskou kancelářskou židli. Ergonomické židle k počítači vám udělají dokonalou službu. Na to, abyste si zvykali na novou židli, na které vás bolí záda, v dnešní uspěchané době není vůbec čas. Pořiďte si židli, která se přizpůsobí vám. Svým tvarem, funkčností, povrchem, zpracováním, barvou a designem.

Než začnete s nákupem

Nejprve si ujasněte, jak často a kolik hodin budete denně pracovat vsedě. Zamítněte myšlenku, že vám stačí jen obyčejná a levná židle vhodná na občasné posezení, pokud na ní trávíte v kanceláři každodenně mnoho hodin. Kancelářská židle musí sloužit jen vám. Pokud se na ní střídáte s někým výrazně urostlejším nebo menším a drobnějším, stoprocentně musí být nastavitelná. Také dobře měřte, aby se vám pohodlně vešla mezi psací stůl a skříň, a područky se vešly pod desku stolu. Pokud chcete, aby židle dokonale ladila s interiérem a dotvořila svým designem jeho charakter, není to problém. Pokud ale už máte zdravotní komplikace už teď a trpíte bolestmi zad, zaměřte se na další kritéria.

Kritéria výběru kvalitní kancelářské židle

Při výběru pracovní židle rozhodně sledujte, zda má židle k počítači nastavitelné opěrky rukou. Důležitá je také rotace. Každá ergonomická židle se musí snadno otáčet. Pro dobrou stabilitu doporučujeme pěticípou podpěru, kdy kolečka a kluzák zvolte podle typu podlahové krytiny. Sedátko i opěrátko musí mít dostatečnou výplň umožňující komfortní sezení po dlouhou dobu. Výška sezení musí být snadno nastavitelná. Šířka a hloubka sedátka navíc musí mít dostatečnou šířku a hloubku pro pohodlnou podporu. Důležitá je bederní podpora spodní části zad, která musí být nastavitelná v obou směrech, tedy vertikálně, ale i dopředu a dozadu.  Pro dobrou prodyšnost volte síťované kancelářské židle k počítači.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Odpočinek v sauně

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny od společnosti Saunasystem.

Kuchyňské potřeby

Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy