První pomoc pro suchou pokožku? Pravidelná hydratace

Slunce, bazény, slaná voda v moři i opalování přináší nemalá úskalí pro naši pleť. Jak se vyhnout nepříjemně vysušené kůži, pokud nechceme nejkrásnější dny trávit zavření doma? Základem zdravě vypadající pokožky je poctivá hydratace. Nenechte se však mýlit, nestačí jen doplňování tekutin, pleti je třeba věnovat mnohem větší pozornost.

Hydratace od hlavy až k patě

 Dostatečná hydratace je důležitá pro perfektně vypadající pleť nejen v obličeji, ale po celém těle. Pokud není pokožka hydratovaná, mohou se projevit nejrůznější alergické reakce, ekzémy či podráždění. Zejména v létě je vhodné pravidelně zařazovat hydratační obličejová kosmetická ošetření, celotělové zábaly, peelingy, masáže a v neposlední řadě tělové rituály.

Správné opalování

Mít krásně čokoládové opálení je snem mnoha žen. Pokud se rádi vystavujete slunečním paprskům, nezapomínejte na správnou péči nejen před, ale i po slunění. Velkou pozornost věnujte zejména výběru správného krému na obličej. Předejdete tak nejen nepříjemným spáleninám, ale i vráskám. U pokožky těla nezapomínejte používat přípravky s odpovídající ochranou a aplikovat je v dostatečné míře.

V létě pomůže například sauna

Pleti příliš neprospívají větší teplotní výkyvy. Silné sluneční záření naruší přirozenou kožní bariéru, a proto může být kůže po opalování napnutá, ztrácí lesk a místy se mohou vytvářet suchá místa či šupinky. Chybí jí nejen hydratace, ale i dostatečné promaštění. Lépe zvládat teplotní změny pomáhá také sauna. Pleť zvyklá odolávat extrémním podmínkám v sauně lépe reaguje na nápor v podobě vysokých teplot i slunečního záření. Pravidelným saunováním, se kterým byste ani v létě neměli přestávat, se pokožka zároveň prokrvuje, posiluje a zpevňuje.

Pitný režim nestačí

Fakt, že k pořádné hydrataci je zapotřebí dostatečný příjem tekutin, zejména vody, není žádnou novinkou. „Pitný režim je nejen pro pokožku velmi důležitý, obzvlášť v letních měsících. Ale chceme-li mít opravdu krásný a mladistvý vzhled, naše pleť se neobejde bez výživy v podobě hydratačních krémů,” říká Petra Tyrpeklová, manažerka SPA & Wellness Aquapalace Praha. Efektivní hydratační krémy by měly obsahovat ureu, kyselinu hyaluronovou, ceramidy, vitamíny A a E či například zelené a hnědé mořské řasy. A pokud i v létě používáte make-up, měly byste vybrat takový, který pleť nevysušuje.

Bez pravidelné péče se neobejdeme

 K lepší hydrataci obličeje i těla přispívají nejrůznější ošetření, zábaly a rituály. Nabízí se například kyslíkové terapie, hydratační masáže či hydrolifting. „Na kosmetické ošetření bychom měli docházet ideálně jednou za měsíc. Na tělové rituály, jako je masáž či zábal, je doporučení klidně jednou týdně. V případě konkrétních komplikací terapeut doporučí četnost dalších návštěv, a navíc vybaví klienta vhodnými produkty pro konkrétní typ pleti,” vysvětluje Tyrpeklová.

Zkuste domácí pleťovou masku

•  Maska 1: Smíchejte jednu lžičku medu, olivového oleje a žloutku. Naneste na obličej a nechte alespoň deset minut působit, poté smyjte.
•  Maska 2: Dostatečně zralý banán rozmačkejte, přidejte 2 lžičky olivového oleje (nebo bílý jogurt) a žloutek. Naneste na pleť a nechte 30 minut působit, pak opláchněte.

Tipy na závěr

•  Na suchou a popraskanou kůži je účinné vepřové sádlo. Vetřete jej do kůže na postižené suché místo. Okamžitě uvidíte, že pleť bude vláčnější a praskliny se rychleji zahojí.
•  Nekoupejte se v příliš horké koupeli, vysušujete tím svou pokožku ještě mnohem víc. Koupelovou kosmetiku zaměňte za oleje.
•  Zařaďte do jídelníčku tučné ryby (losos, makrela, sleď), lněný olej, avokádo a ořechy.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí finská sauna od společnosti Saunasystem.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy