Kam na levnou dovolenou v zimě?

Nedokážete si představit, jak vydržíte následující měsíce bez sluníčka a tepla? Pak si dopřejte plnohodnotnou dovolenou. Pokud spíše než bílé pokrývce holdujete písku a plážím, nadělte si pod stromeček pobyt u moře. Nemusí se přitom jednat o drahou exotiku – k moři se dostanete i levně, a navíc nebudete muset absolvovat příliš dlouhou cestu. Možná vás inspirují následující tipy!

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Bez ohledu na to, že jsme vybrali evropské destinace, si s sebou přibalte i kvalitní cestovní pojištění. Kartička zdravotního pojištění EHIC sice garantuje zdravotní péči v zemích EU, avšak pouze za stejných podmínek jako pro obyvatele daného státu. S cestovním pojištěním se vyhnete poplatkům a získáte asistenční službu, která vám bude k dispozici 24 hodin denně.

Zároveň zvažte některá z doplňkových pojištění, jako je připojištění odpovědnosti – když někomu způsobíte škodu na majetku či zdravotní újmu, pojišťovna to za vás vyřeší.

Cestovní pojištění online si můžete sjednat třeba jen chvíli před odletem. Stačí, když pojistné uhradíte kartou a začne platit okamžitě.

Všehochuť na Tenerife

Tenerife je největším ze sedmi Kanárských ostrovů. Patří Španělsku a dlouhodobě se mezi evropskými turisty (Čechy nevyjímaje) drží na předních příčkách popularity. Vysloužil si přezdívku „Ostrov věčného jara“ a celoročně zde panují velmi příjemné teploty. Vydáte-li se na dovolenou během zimy, užijete si 22-24°C. Moře má průměrně 19°C, což otužilejším turistům stačí.

Na jižní části ostrova najdete prosluněné pláže, na severu skaliska a tmavý písek. Střední část ostrova patří třetí nejvyšší sopce světa Pico de Teide a přilehlému národnímu parku.

Ať už se ráda válíte na pláži, nebo provozujete sportovní aktivity všeho druhu, bude se vám na Tenerife líbit. Jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty i turistiku. V Monkey Parku si můžete naživo prohlédnout několik druhů opic a z městečka Los Gigantes se vydat na otevřené moře za pozorováním velryb a delfínů.

Pouštní krajina ostrova Fuerteventura

Kanárské ostrovy podruhé. Až se dosyta nabažíte atmosféry ostrova Tenerife, nenechte si ujít návštěvu Fuerteventury. Průměrná teplota je zde v zimě ještě o něco vyšší, a mimo to si zde užijete nevšední pohled na takřka měsíční krajinu. Na ostrově se nachází přes 150 pláží se světlým i tmavým pískem, bohatá fauna i flóra a nespočet přírodních úkazů, které vám vyrazí dech. Za své přírodní bohatství si ostrov vysloužil titul Boisphere Reserve a byl zařazen do programu UNESCO.

Z pobytu na Fuerteventuře jsou nadšení především turisté, kteří preferují klidnější místa. Oproti ostatním z Kanárských ostrovů zde není tak rušno.

 

Kulturní a přírodní krásy Sardinie

Do Itálie v zimě? Proč ne! Sardinie, mimo jiné druhý největší ostrov ve Středozemním moři, se nachází jižně od Korsiky a panuje zde mírné klima. Pobřeží je velmi členité a najdete na něm romantické zátoky, skaliska i strmá pobřeží. Během nejchladnějšího měsíce ledna to sice na koupání není, ale zimou se rozhodně klepat nebudete. Průměrných 15 °C je tak akorát na výlety do přírody či za tisíce let starou kulturou.

Za exotikou do Berlína

Obyvatelé Berlína přístup k moři nemají, ale mohou se kdykoliv vydat do známého Tropical Islandu. Ve známém zábavním parku panují stejné podmínky jako v tropech, tedy vysoká vlhkost vzduchu (cca 40 – 60 %) a teplota kolem 26 °C. Rostou zde stovky různých druhů rostlin a potkáte se i s živými zvířaty, jako jsou pávi, bažanti, plameňáci a želvy.

Tropical Island představuje zajímavou alternativu pro každého, kdo si z časových či jiných důvodů nemůže dovolit dovolenou u moře. Perfektní simulace exotického ostrova zahrnuje spoustu atrakcí, na které budete vzpomínat ještě hodně dlouho. A do Berlína je to „co by kamenem dohodil“!

 

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Odpočinek v sauně

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny od společnosti Saunasystem.

Kuchyňské potřeby

Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy