Nedokážete si představit, jak vydržíte následující měsíce bez sluníčka a tepla? Pak si dopřejte plnohodnotnou dovolenou. Pokud spíše než bílé pokrývce holdujete písku a plážím, nadělte si pod stromeček pobyt u moře. Nemusí se přitom jednat o drahou exotiku – k moři se dostanete i levně, a navíc nebudete muset absolvovat příliš dlouhou cestu. Možná vás inspirují následující tipy!

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Bez ohledu na to, že jsme vybrali evropské destinace, si s sebou přibalte i kvalitní cestovní pojištění. Kartička zdravotního pojištění EHIC sice garantuje zdravotní péči v zemích EU, avšak pouze za stejných podmínek jako pro obyvatele daného státu. S cestovním pojištěním se vyhnete poplatkům a získáte asistenční službu, která vám bude k dispozici 24 hodin denně.

Zároveň zvažte některá z doplňkových pojištění, jako je připojištění odpovědnosti – když někomu způsobíte škodu na majetku či zdravotní újmu, pojišťovna to za vás vyřeší.

Cestovní pojištění online si můžete sjednat třeba jen chvíli před odletem. Stačí, když pojistné uhradíte kartou a začne platit okamžitě.

Všehochuť na Tenerife

Tenerife je největším ze sedmi Kanárských ostrovů. Patří Španělsku a dlouhodobě se mezi evropskými turisty (Čechy nevyjímaje) drží na předních příčkách popularity. Vysloužil si přezdívku „Ostrov věčného jara“ a celoročně zde panují velmi příjemné teploty. Vydáte-li se na dovolenou během zimy, užijete si 22-24°C. Moře má průměrně 19°C, což otužilejším turistům stačí.

Na jižní části ostrova najdete prosluněné pláže, na severu skaliska a tmavý písek. Střední část ostrova patří třetí nejvyšší sopce světa Pico de Teide a přilehlému národnímu parku.

Ať už se ráda válíte na pláži, nebo provozujete sportovní aktivity všeho druhu, bude se vám na Tenerife líbit. Jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty i turistiku. V Monkey Parku si můžete naživo prohlédnout několik druhů opic a z městečka Los Gigantes se vydat na otevřené moře za pozorováním velryb a delfínů.

Pouštní krajina ostrova Fuerteventura

Kanárské ostrovy podruhé. Až se dosyta nabažíte atmosféry ostrova Tenerife, nenechte si ujít návštěvu Fuerteventury. Průměrná teplota je zde v zimě ještě o něco vyšší, a mimo to si zde užijete nevšední pohled na takřka měsíční krajinu. Na ostrově se nachází přes 150 pláží se světlým i tmavým pískem, bohatá fauna i flóra a nespočet přírodních úkazů, které vám vyrazí dech. Za své přírodní bohatství si ostrov vysloužil titul Boisphere Reserve a byl zařazen do programu UNESCO.

Z pobytu na Fuerteventuře jsou nadšení především turisté, kteří preferují klidnější místa. Oproti ostatním z Kanárských ostrovů zde není tak rušno.

 

Kulturní a přírodní krásy Sardinie

Do Itálie v zimě? Proč ne! Sardinie, mimo jiné druhý největší ostrov ve Středozemním moři, se nachází jižně od Korsiky a panuje zde mírné klima. Pobřeží je velmi členité a najdete na něm romantické zátoky, skaliska i strmá pobřeží. Během nejchladnějšího měsíce ledna to sice na koupání není, ale zimou se rozhodně klepat nebudete. Průměrných 15 °C je tak akorát na výlety do přírody či za tisíce let starou kulturou.

Za exotikou do Berlína

Obyvatelé Berlína přístup k moři nemají, ale mohou se kdykoliv vydat do známého Tropical Islandu. Ve známém zábavním parku panují stejné podmínky jako v tropech, tedy vysoká vlhkost vzduchu (cca 40 – 60 %) a teplota kolem 26 °C. Rostou zde stovky různých druhů rostlin a potkáte se i s živými zvířaty, jako jsou pávi, bažanti, plameňáci a želvy.

Tropical Island představuje zajímavou alternativu pro každého, kdo si z časových či jiných důvodů nemůže dovolit dovolenou u moře. Perfektní simulace exotického ostrova zahrnuje spoustu atrakcí, na které budete vzpomínat ještě hodně dlouho. A do Berlína je to „co by kamenem dohodil“!

 

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy