Západní Čechy patří mezi jedno z nejkouzelnějších míst ČR. Kdo se sem už alespoň jednou vypravil, ten ví, že jedna návštěva nestačí, ať už sem jedete na týden, dva nebo třeba na měsíc. Je tu tolik míst, která stojí za návštěvu. Na některá z nich se podíváme společně.

Západočeský lázeňský trojúhelník

V tuzemsku se nachází celá řada lázeňských měst, která můžeme navštívit. Západní Čechy nejsou výjimkou, nachází se tu zejména proslulý západočeský lázeňský trojúhelník, který tvoří města Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně. V Mariánských Lázních najdeme celou řadu pramenů s léčebnými účinky, všechny jsou studené. Nejznámějším pramenem v Karlových Varech je Vřídlo, které je také nejteplejším pramenem u nás. Ve Františkových Lázních najdeme celkem 21 pramenů, některé jsou určeny na pitné kúry, zbytek na jiné procedury.

Náš tip: Vyberte si některý z lázeňských balíčků zde.

Naučné stezky

Když se vydáte na toulky po Čechách, určitě se chcete procházet i na čerstvém vzduchu. Skvělou příležitostí je návštěva naučných stezek, kterých tu je nespočet. Mezi ty nejznámější patří:

  • Naučná stezka Kladská, která vás seznámí s faunou i florou Slavkovského lesa
  • Naučná stezka Geologický park, která se nachází v Mariánských Lázních a představí vám nejen zdejší faunu a floru, ale i geologickou stavbu.
  • Naučná stezka Horní Blatná
  • Naučná stezka svatého Blažeje kolem Blažejského rybníka
  • Naučná stezka Smraďoch, kde to tak úplně nevoní, a to kvůli vývěrům CO2.
  • Naučná stezka Okolí hradu Seeberg a další

Doly a hornictví

Kdo se zajímá o historii, ten ví, že v západních Čechách najde i řadu dolů a dalších míst, která se věnují historii hornictví. Každé z nich stojí za návštěvu, ať už jde o Hornické muzeum Krásno nebo některý z dolů. Příkladem je:

  • Důl Jeroným, zaniklý cínový důl na území obce Rovná v okrese Sokolov. Vydat se sem můžete na prohlídku, vybrat si můžete ze dvou okruhů. V obou případech si vezměte teplé oblečení, které můžete zašpinit. Pokud zvolíte extrémní trasu, nejspíš se budete buď plazit po zemi, nebo půjdete minimálně po čtyřech.
  • Kaolinový důl v Nevřeni, historický hlubinný důl v oblasti ložisek kaolinových arkóz v okrese Plzeň sever. Od června 2019 je zpřístupněn veřejnosti a od dubna 2023 chráněn jako kulturní památka ČR.
  • Důl obránců míru ve Zbůchu na Plzeňsku, kde se s těžbou začalo na počátku 20. století a hlavní důl nesl jméno Austria jubilejní.

Pivovarnictví

Západní Čechy potěší nejen ty, kdo rádi popíjí minerální prameny, ale i milovníky zlatavého pěnivého moku. K návštěvě tady láká hned několik pivovarů. Pilsner Urquell zve k návštěvě města Plzeň, stejně tak Gambrinus. Oba pivovary pořádají pravidelné prohlídky, součástí je pro dospělé i ochutnávka piva.

Kromě velkých pivovarů se tu nachází i rodinné pivovary, příkladem je například Chodovar, který se nachází nedaleko města Mariánské Lázně. I tady se můžete vydat na prohlídku zakončenou ochutnávkou, navštívit můžete i ikonickou restauraci Ve Skále.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy