Podzim je pro většinu z nás obdobím pestrobarevné přírody a legitimního povalování se v posteli, ke kterému sychravé počasí přímo svádí. Ruku v ruce s ním však přichází i nechvalně známá chřipka, podzimní nachlazení a další projevy oslabené imunity. Jak s podzimními nemocemi bojovat a ještě lépe, jak se jim letos úplně vyhnout?

Základem všeho je hygiena

Dodržování správných hygienických návyků je důležité po celý rok. Dvojnásob to ovšem platí v období zvýšeného výskytu nemocí virového i bakteriálního původu. Mýt ruce bychom si tak měli nejen před jídlem a po návštěvě toalety, ale taktéž po jízdě dopravními prostředky, po návštěvě čekáren u lékaře a celkově vždy, když se vyskytujeme na místech, kde je vysoká koncentrace lidí. Vřele doporučujeme s sebou nosit antibakteriální gely, které lze v případě potřeby aplikovat na ruce v případě, že nemáme možnost si ruce umýt.
TIP: Se spojením s horkou lázní vám pomohou koupelové produkty proti nachlazení. Extrakt z eukalyptu pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a dychácí cesty. Po koupeli stačí půl hodinky odpočinku.

Prevence otužováním

Otužování umožňuje lépe se přizpůsobit teplotním výkyvům okolí a tím připravuje tělo na výrazné zhoršení počasí, které podzim doprovází. Otužovat se lze vzduchem, vodou či sluncem a poslední roky si své nezastupitelné místo ve zlepšování kondice získává i sauna. Ta má nepopiratelné pozitivní účinky jako zlepšení činnosti srdce, uvolnění dýchacích cest, zmírnění bolesti kloubů a svalů a především posílení imunitního systému. Vlivem saunování totiž dochází k rychlejšímu odstraňování hlenu s nabalenými mikroby, k uvolnění hladkého svalstva a tím zlepšení dechu a ke zvýšení tvorby obranných látek přímo na sliznici. Hladina této látky se udržuje až po dobu sedmi dnů, a proto se v rámci prevence doporučuje saunu navštěvovat jednou týdně.

Systémová enzymoterapie

Svou roli v boji s podzimními nemocemi hrají i enzymy. Některé z nich totiž řídí správné fungování imunity, dokáží jí nastartovat a zvýšit její obranyschopnost a ve správný okamžik dovedou její aktivitu zase utlumit. Udržují tak imunitní systém ve zdravé rovnováze. Nicméně v období, kdy je organismus oslaben, je důležité enzymy přijímat i zvenčí, což je možné například díky nejznámějšímu enzymovému léku Wobenzym. Ten posiluje oslabenou imunitu a působí proti zánětům a otokům. Wobenzym se doporučuje užívat zejména v období zvýšeného výskytu nemocí, tedy na jaře a na podzim, a to po dobu několika týdnů. Pokud vás již nemoc sužuje, je vhodné začít užívat Wobenzym co nejdříve, jelikož pomáhá onemocnění zvládnout rychleji.

Vitamin C

Jak je známo, je to právě vitamin C, který má příznivý vliv na imunitní systém, a proto se doporučuje během podzimu zvýšit jeho příjem. Přírodními zdroji jsou rakytník, šípky, citrusové plody, brokolice, medvědí česnek či řeřicha. Doplnit jeho hladinu však lze i multivitaminovými preparáty.

33 reakcí
  1. Jo antibakteriální gel je součástí mojí kabelky. Fakt dobrá věc. Dodržuju hodně z těch zásad co se píše a stejně jsem byla od pozimu 2 x nemocná 🙁

  2. S posilováním imunity jedině souhlasím. V mojem případě neužívám Wobenzym, ale vždy na podzim nasazuju sobě i dětem kúru homeopatik. Po patáliích, co jsem s dětmi měla, se opravdu nemůžu spoléhat jen na dodržování hygieny a přísun vitaminu C. Začínáme na podzim a končíme na jaře.

  3. Za sebe doporučuju Lymphomyosot. Máme celkem alternativně založenou pediatričku. Je fajn vědět ze do děti necpu chemii.

      1. Jsem ze Zlína. To je dost z ruky. Zkuste přes vyhledávač nebo se poptat na jiném fóru. Hezký den Katka

  4. 1. Hygiena 2. Otužování 3. Doplňky stravy na posíleníi organismu. Dává to logiku. A pak přijde do školy bacil a je to v tahu :/

  5. O cecku uz se toho napsalo a pořád je to propírané téma. Za mě citrony ne. Nepoznávám rozdíl a nemám rada ani v čaji

    1. S tím souhlasím. Moc cečka škoda. Minule léto jsem si zvesela popíjela vodu s citronem až mi to překyselilo žaludek. Začla mě i pálet žáha. S citronem s mírou.

      1. Céčkem se nedá předávkovat. Když ho má tělo nadbytek, vyčůráte ho.. A voda s citrónem je dobrá na hubnutí 🙂 Doporučuji ráno na lačno, ale s vodou vlažnou

      1. Přesně tak. Nedostatek céčka, to je problém a hodně lidí tím trpí. Já preferuju v tabletách.

  6. já valím medvědí česnek a řeřichu kde to jde. Doma mě za to nená vidí 😀 je to skvělý antioxidant.

    1. To jsem dva. Když už medvědí česnek seženu taky ho cpu co to jde. Ještě že nemá s medvědem nic společného jako že by po něm člověk upadl do spánku nebo tak 😀

      1. Medvědí česněk je výborný do pomazánek. Všem chutná ta štiplavá chuť a dodá pomazánce šmrnc 🙂

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy