Možná už jste si všimli, že v některých barvách vypadáte skvěle, zatímco v jiných působíte unaveně a možná až nezdravě. A platí to o to víc, jsou-li tyto barvy blízko obličeje – například u slunečních brýlí. Stylistka Markéta Navrátilová vám pomůže určit váš barevný typ, díky čemuž získáte obrovskou výhodu – budete si moci kupovat sluneční brýle i bez zkoušení, třeba online na VašeČočky.cz.

Barevná typologie podle ročních období rozlišuje čtyři základní typy: zimní a letní (studený typ) a jarní a podzimní (teplý typ). Každému sluší jinak hřejivé, ale i různě výrazné barvy. Správný odstín vás rozzáří a dodá obličeji svěžest. Naopak špatně zvolené barvy přidávají na věku, zvýrazňují kruhy pod očima a působí celkově nelichotivě. „V případě brýlí je barevná typologie opravdu důležitá. Platí zde, že čím blíže k obličeji, tím větší efekt,“ vysvětluje stylistka e-shopu VašeČočky.cz Markéta Navrátilová.

Jak poznáte, jaký jste typ?

Stáhněte si vlasy z obličeje a posaďte se nenalíčená před zrcadlo, nejlépe za přirozeného denního světla. Připravte si dva kousky oblečení, jeden v teplém, třeba zlatém nebo broskvovém odstínu, druhý studený (světle šedý, stříbrný nebo světle fialový). Střídavě si je přikládejte k obličeji a všímejte si, který vám víc sluší. Nejste si jistá? Možná vám lépe napoví odstín, který vám naopak nelichotí. Kdy jsou výrazné kruhy pod očima a nerovnosti pleti? A kdy ustoupí do pozadí?

Pokud vás rozzářily studené odstíny, jste pravděpodobně zimní nebo letní typ.

Léto: Původní barvu vlasů už jste pravděpodobně změnila, protože se jednalo o středoevropskou „myší blond” a vaše pleť na sluníčku snadno zhnědne. Vyhýbejte se zářivým a hřejivým odstínům, třeba měděné. Lichotit vám naopak bude šedá, proto volte takové barvy, které ji obsahují (šedomodrá, fialová, pastelové a pudrové barvy).

Jemně růžová skla: Meller Yster Kakao Rose, cena na Vašečočky.cz: 1109 Kč

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Hk9J38tbPYxcwwLmToK_gWoRtHxKw6QZz-nPxjuJbRifQ1HQoLFNUVQZs-1avslA6JAb7h7IhmbQXN2d4zVQK2odXdpp3DLy6Bq6Coyh7r1CbNJE29QqQzoKNf8Acvl8bZzmt6fJ.

Tlumená šedá skla: Calvin Klein CK, cena na VašeČočky.cz: 3 461 Kč

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je YLnUNo1wJyatAmygjaoBPIniSgsi26TDEkT_htT_PyfT__dv64tQajV_NNcGHDQC8kyUx9qbKv05CQixog24Z3FGwk4DBoEQW2oukKIR-eurlR60pw1y03LvWlFCeONyizISMTmO.


Zima: Tmavé vlasy, porcelánová pleť, pozor, přichází Sněhurka. Sluší vám studené, ale výrazné odstíny, třeba neonově růžová, sytě fialová, indigově modrá a hlavně černá. Zimní typ jako jediný v černých slunečních brýlích nesplyne s davem, ale bude působit jako hollywoodská hvězda. Vyzkoušejte tyto brýle:

Fialová skla: Michael Kors Sanibel, cena na Vašečočky.cz: 3 400 Kč

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je OgpTIXU6WUVkAvaVU0PTRPj0Qzv1VO1ZvuvQdKDyZTB_De958iOJZeqkG4S85rFGpQoFeroEQgy-oonyfl8NdHbQmHEuhJv1wRRmpowiaueos4l0fW0YGfst9jeU86bOlC_GrLvg.


Výrazné černé obroučky: Ralph Lauren 0RL, cena na Vašečočky.cz: 2 709 Kč

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 1mowM2N4QBliPt3Lyaw_kFOLLjCxAC8W9Jr_pjyOeW_de-PZgAH4SvsC_1MNHhMQDBhJ_3PNbVFJqm7PTjW708cbS1uncKFyPKJHa8plR7d3YuT7Bkk-ib3XJfrWFvHT2p9Ys66l.


Jarnímu a podzimnímu typu lichotí teplé odstíny.

Jaro: Jarní typ je světlý, ale hřejivý. Přes léto vám nejspíš naskáčou pihy a pleť je broskvová, ne růžová. Vlasy jsou světlé až středně hnědé. Sluší vám světlé barvy s teplými podtóny. Trávová zelená, meruňková, oranžová, sytě žlutá a tyrkysové a petrolejové odstíny modré.

Hřejivé žluté obroučky: Meller Nyasa Amber Sea, cena na Vašečočky.cz: 1109 Kč.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je cw_RubSnCytZcNzoiUNCyCGPai_C_AsHfmh46lrQJQwaWQbimIf6oncYSHzPND5krsyN5hCqHqBdfoJlJLuUGnc7kNGFYJgyzI3QoyRjQHjI3jIYxTCUHHLA1m1eHm_TU3Y250Jy.


Teplé tóny: Mexx, cena na Vašečočky.cz: 1 416 Kč.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 2b8qnIMErLyw7-3nj6k9kpZ_stBx3qO8AN0BE6XMLnnryLPv3m-u4iLvM80g0xojGJJGiGkk-mW3o4f3DLYBjehBG0qE8qIMhf2Y8dDZmlWB2aDV1rnOvdDlJHlAr6p8mt_nhBmV.


Podzim: Podzimní typ se určuje nejsnadněji. Pleť má zlatavý nádech, sklon ke znaménkům a celoročním pihám. Vlasy jsou nejspíš hnědé, ať tmavé nebo světlé, mají hřejivé odstíny. Sluší vám měděné, zlaté, olivové a teplé a tmavé odstíny červené a hnědé.

Hnědé leopardí: Vogue 0VO, cena na Vašečočky.cz: 2 823 Kč

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je XIf6qlxUkiKooqByD3HdFpd-bZdqw-j-dkOEuS8DkwvPDv-p_ryH62rL-N8nfUyeo5AXWwoIX3swsUHgcgQBwGqC6oXyguC1antAKOiRtAvU_aI7YBW1DrQJyCE7bs4YFldM4F_1.


Olivově zelené: Salvatore Ferragamo, cena na Vašečočky.cz: 5 497 Kč.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Sy-Azxp8PRmiFxAjTgRoeJO6r9WAxGsHLuP0wjLmfcP_Y5GxtR8dDA4xs2I8RG5nt7ccPu6qln6Ky61bEj3kUcs6iY1ZOF-KWiTX0mO1KkQv4sD8zRZErBv6TgWXsslYEisSw6ng.


Na e-shopu Vašečočky.cz si můžete brýle vybírat podle barev skel i obrouček. „Každé ženě sluší všechny barvy, klíčové jsou odstíny: teplé nebo studené,“ shrnuje stylistka. Pokud už víte, jaká barva vám sluší, zaměřte se na tvar.

Tip: Na e-shopu www.vasecocky.cz si v detailu produktů můžete díky virtuálnímu zrcadlu také vyzkoušet, jak dané brýle budou vypadat přímo na vašem obličeji.


Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy