Foto: pixabay

Vybrat si správnou pleťovou péči může být častokrát komplikované. Je proto důležité nejen poznat svou pleť, ale také vědět, jaké účinné látky jsou pro ni vhodné. Poznáte výhody konopného oleje, černého uhlí, kolagenu či kyseliny hyaluronové?  

Konopný olej

Kosmetika s konopným olejem a dalšími produkty z konopí, jako jsou tzv. fytokanabinoidy, pomáhá  udržet pokožku v dobré kondici. Za výborné regenerační schopnosti vděčí především obsahu esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6. Pleť chrání také přítomné antioxidanty, jako jsou vitamín E a polyfenoly. Díky tomu vyhovuje různým typům pokožky, důležité je jen sledovat doporučení výrobce.

Aktivní uhlí pro čistou pleť

Aktivní uhlí dokáže díky své unikátní „houbovité“ struktuře absorbovat látky v tisíckrát větším objemu, než je jeho vlastní. I proto funguje jako magnet na mastnotu a toxiny. Při pravidelném používání pleť detoxikuje, čistí, zbavuje ji nečistot a škodlivých látek. Brání také tvorbě nadbytečného kožního mazu a zmenšuje velikost rozšířených pórů. 

Kolagen pro zpevnění kontur

Kolagenová vlákna vytvářejí v kůži podpůrnou síť, díky níž potom lépe odolává působení gravitace. Přibližně od 25. roku života postupně dochází ke snižování produkce kolagenu (pleti), a to je také důvod, proč s přibývajícím věkem kontury tváře ztrácejí objem i pevnost. Jedním z řešení je jeho postupné doplnění i pomocí vhodných kosmetických přípravků.

Kyselina hyaluronová pro objem a hydrataci

Kyselina hyaluronová jako jedna z nejvyužívanějších látek v estetické medicíně je tělu vlastní a patří mezi základní stavební prvky kůže. Díky výjimečné schopnosti vázat vodu je klíčem k hydratované a pružné kůži. Tak jako kolagen i produkce kyseliny hyaluronové s přibývajícím věkem postupně klesá, a tak vznikají první vrásky. 

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy