Foto: pixabay

Vzpomínáte s nostalgií na dobu, kdy jste se bez omezení mohli ze dne na den sebrat a vydat se do ciziny za dobrodružstvím? I když pandemická situace horlivému cestování nenahrává, plánování se meze nekladou. Víte, jak si užít roadtrip?

Vidíte se za volantem, jak si vychutnáváte ubíhající krajinu před vámi a vítr vám při tom čechrá vlasy? Chybí vám cestování? Nezoufejte. Pandemická situace nebude trvat věčně, nejen proto se vyplatí být připraven. Výlet na čtyřech kolech je vhodný nejen pro odvážné jedince. A jestliže se toužíte vydat dál než jen po Evropě, prozkoumejte Ameriku a poznejte zemi, ve které je možné spatřit snad téměř všechno.

1. Plánujte

Hlavním klíčem k povedenému roadtripu je plánování. Sedněte si k mapě a podívejte se, kam přesně vás vaše cestovatelská duše táhne. Autem můžete projet celý kontinent nebo jen jeho část. Roadtrip je skvělý způsob, jak aktivně strávit dovolenou a k tomu poznat kus světa. Ať už se ale vydáte do Ameriky, nebo zůstanete v Evropě, nezapomeňte na výhodné cestovní pojištění.

Box: Co vás napadne, když se řekne roadtrip?

Roadtrip evokuje svobodu, dobrodružství a mnohdy také nezapomenutelné zážitky. Je však třeba si uvědomit, že cestování autem má i svá proti. Jestliže toužíte po klidné dovolené se vším komfortem, jako je každodenní teplá vana, nemusí být roadtrip tou pravou volbou pro vás.

2. Udělejte si itinerář

Znáte nějakou americkou komedii, v níž hlavní hrdinové putují napříč USA a zažívají jedno dobrodružství za druhým? No, aby ne. Amerika doslova vybízí k tomu, aby byla prozkoumána na čtyřech kolech. Kromě nekonečných silnic oplývá národními či zábavními parky, plážemi, kde nepotkáte živáčka, ale i rušnými ulicemi, ve kterých to žije. Co všechno by měl obsahovat váš itinerář?

  • Letenky. Jejich cena záleží na tom, v jakém období se do USA vydáte a zda zrovna narazíte na nějakou výhodnou akci.
  • Půjčení vozu. Vybírejte auto minimálně ze střední třídy. Mějte na paměti, že v něm budete takřka bydlet. Určitá míra komfortu je proto nezbytná.
  • Rozpočet na jídlo. Stanovte si, kolik chcete utratit za potraviny. Rozpočet se přitom bude odvíjet především od toho, jak nároční jste. V Americe se lze stravovat poměrně levně, obvykle však jde o jídlo z fastfoodů. V rozpočtu si nechte rezervu pro strýčka Příhodu.
  • Ubytování. I v tomto případě platí, že rozhodujícím parametrem je, jakou míru nepohodlí snesete. Stačí vám spacák a karimatka, nebo raději zvolíte motel?
  • Délka cestování. Asi vás nepřekvapí, že roadtrip po USA by měl trvat alespoň dva týdny. Jinak se vám cesta vzhledem k vynaloženým nákladům příliš nevyplatí.

3. Vyberte si, co vás láká nejvíc

Mít plány na delší cestu se rozhodně vyplatí. Častou chybou bývá nevhodně zvolená trasa, kdy zbytečně přejíždíte z jednoho konce země na druhý. A co stojí za to vidět ve Spojených státech amerických? Na tomto kontinentu je úžasné, že ať máte rádi cokoliv, v USA to najdete. Láká vás příroda? Zkuste se s rangery vydat po stezkách Grand Canyonu, kde vás čekají dechberoucí panoramata. Výprava s průvodcem je zdarma. Jestliže toužíte vidět spíše památky, určitě nevynechejte sochu Svobody v New Yorku.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Proč jsou venkovní sauny tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy