Foto: Pexels/Designecologist

Svět technologií se vyvíjí raketovou rychlostí a ve své evoluci jde stále kupředu. V mnohém tak mění naše návyky, pracovní pozice, ale třeba i fungování domácností. Jaké jsou vychytávky moderní doby, o kterých se v současnosti hodně mluví? Kromě umělé inteligence jde o inovace do domácnosti, nebo elektronické hračičky pro naši zábavu.

Umělá inteligence hýbe světem

O umělé inteligenci (AI) se čím dál častěji mluví jako o velkém pomocníkovi, který dokáže ulehčit práci v mnoha ohledech, ale i oborech, mezi které patří zejména média, bankovnictví, pojišťovnictví, logistické služby i zákaznický servis. AI tak pomůže odvětvím, která pracují s velkým množstvím dat. A na ty je umělá inteligence machr. Přináší také nové nástroje pro své uživatele a je základem pro stále více aplikací.

Elektromobily na vzestupu

Podle současných prognóz to vypadá, že 21. by mohlo být stoletím, kdy elektromobily zcela nahradí vozy se spalovacími motory. V loňském roce totiž Evropský parlament kvůli zhoršujícímu se klimatu schválil, že nové automobily musí být od roku 2035 bezemisní. Spousta zemí tak zavedla budoucí datum, od kterého bude zakázán prodej spalovacích automobilů za účelem snížení znečištění výfukovými plyny a závislosti dopravní infrastruktury na fosilních palivech. Například konec prodeje spalovacích motorů U Spojeného království a Francie je naplánovaný na rok 2040, v Německu dokonce na rok 2030.

Chytrá domácnost

Technické vychytávky do vašich domovů a interiérů jsou čím dál víc pokrokovější. Nabízí ovládání vaší domácnosti na dálku, kdy můžete z práce sledovat praní pračky, nastavení trouby, ale i ovládat z chytrých telefonů a tabletů klimatizaci a centrální vytápění, které si klidně zapnete s předstihem před příchodem domů. Mezi nejnovější trendy patří zvláště v rodinných domech rozšiřování vlastní výroby elektřiny pomocí fotovoltaiky, nebo ovládání chodu pomocí hlasových asistentů, kteří vám umožní otevřít vchodové dveře návštěvě i přeladit televizní kanál na povel.

Inovace v tabáku

Revoluci zažívá v posledních letech také tabákový průmysl, kde klasické cigarety nahrazují inovativní elektronické cigarety a zařízení na zahřívaný tabák, kam patří i designový Ploom X. Nabízí jedinečný způsob, jak si vychutnat autentickou chuť tabáku bez spalování, zápachu, kouře nebo popela. Chytré řešení spočívá v inovativním systému HeatFlow, kdy se v zařízení Ploom X tabáková náplň nezahřívá zevnitř, ale zvenku. Nedochází tak k přímému kontaktu tabáku se zdrojem tepla a ten se zbytečně nepřipaluje, nevzniká nepříjemný zápach a zařízení není třeba navíc tak často čistit. Přináší prémiovou kvalitu a pohodlí při jeho používání.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy