Zdroj obrázku: StockMediaProduction / stock.adobe.com

Uvažujete o pořízení nového zdroje tepla, Právě pro vás jsme připravili níže uvedené řádky, na kterých se dozvíte, na co si dát pozor při porovnávání nabídek tepelných čerpadel.

Neexistuje univerzálně vhodné čerpadlo

Na trhu je k dispozici několik typů tepelných čerpadel, každý z nich má unikátní vlastnosti, tj. výhody a nevýhody. Záměr koupě tepelného čerpadla je vhodné konzultovat s obchodníkem, který má ve své nabídce více typů čerpadel, tj. je schopen vám poskytnout objektivně vhodné doporučení.

Instalace je stejně důležité jako čerpadlo samotné

Zkušení servisní technici říkají, že kvalita instalace je stejně důležitá jako kvalita samotného čerpadla. Není však samozřejmostí, že by obchodník byl schopen zajistit i instalaci, nezřídka tyto práce přeprodává externí firmě. Výhodou je, pokud obchodník zajišťuje i instalaci týmem techniků, který má zkušenosti a kompetence s instalací, uváděním do provozu a servisem tepelného čerpadla.

I s tepelnými čerpadly se podvádí

Informace o topném faktoru či provozním hluku uváděné prodejcem nemusí být pravdivé. Za účelem ochrany spotřebitele tak vzniklo celoevropské označení Evropská značka kvality Q, kterou získají tepelná čerpadla poté, co projdou důkladnými testy nezávislého zkušebního ústavu. U tepelných čerpadel s tímto označením si můžete být jisti správností uváděných údajů i tím, že tepelné čerpadlo splňuje požadavky na topný faktor.

Vysoká poptávka dala vzniknout spoustě nových firem

Poptávka po tepelných čerpadel v České republice i celé Evropě roste více než 10 let v řadě. Poslední roky však byly doslova „extrémní“. Není divu, že světlo světa spatřila celá řada nových firem prodávajících tepelná čerpadla. Příští roky však ukážou, které z těchto firem jsou životaschopné v dlouhodobém horizontu.  Výhodou určitě je, pokud má obchodník s tepelnými čerpadly delší historii, tj. je u něj vyšší šance na přežití, a vy tak nebudete mít starosti navíc se zajištěním záručního i pozáručního servisu.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy