Foto: Pexels/Andrea Piacquadio

Ohleduplnost se v dnešním světě dost cení. Souvisí totiž úzce se slušným chováním, ale také uměním si představit, jak všechno, co člověk dělá a říká, působí na jeho okolí. Přinášíme vám proto 5 tipů, jak být ohleduplný nejen na veřejnosti, ale především k vlastní rodině, k partnerovi i svému mazlíčkovi, a v neposlední řadě k sobě samému.

Respektujte hranice ostatních

Ohleduplnost k druhým znamená být k nim tolerantní, taktní i slušný a respektovat jejich hranice. Není to samozřejmě vždy jednoduché, protože přesné hranice ohleduplnosti neexistují a často záleží na tom, s kým máte tu čest. Jedno je však jisté, výhodu mají lidé, kteří jsou empatičtí a dokáží se vžít do pocitů druhých. Základní pravidlo ale zní: snaž se respektovat tak, jak by si chtěl být sám respektován.

S rodinou vycházejte v dobrém

Rodinné vztahy bývají často komplikované. Některé členy rodiny si totiž člověk sám nevybírá, ale měl by k nim být určitě ohleduplný. Zvláště, co se týče vztahů k tchyním a tchánům, k partnerům našich dětí, ale i mezi sourozenci. Proto se snažte nehledat na druhých to špatné, ale naopak se zaměřte na jejich pozitivní stránky.

Vstřícný krok vůči partnerovi

Nejvíce sporů mezi partnery vzniká často kvůli malichernostem. Občas si stačí vzájemně více naslouchat a zkusit si sebe představit na místě toho druhého. Všímejte si také jeho návyků a udělejte občas vstřícný krok. Tím může být například domácnost bez zápachu a kouře se zařízením na zahřívaný tabák Ploom X.

Vžijte se do svých mazlíčků

Jaký pán, takový pes! Pokud tedy dokážete být ohleduplní k druhým, určitě respektujete i svého domácího mazlíčka. Čím ohleduplnější budete, tím více se vám jeho přízeň určitě vrátí. Nedělejte chyby v podobě častých trestů, nadměrného odměňování a překrmování, nebo nedostatečné hygieny. Respektujte jeho prostor a dbejte na správnou péči.

Naslouchejte sami sobě

V rámci zachování duševního zdraví musí člověk v první řadě naslouchat především sám sobě i svému tělu. V dnešní uspěchané době by se neměl neustále honit jen za prací, výkonem, nebo nesmyslnými cíli, ale neměl by zapomínat na své zájmy, koníčky, ale i relax. Proto si každý den udělejte na sebe alespoň pár minut čas a využijte je na četbu, procházku, sport, nebo klidně na drink s přáteli, kdy můžete starosti hodit za hlavu s inovativním zařízením na zahřívaný tabák Ploom X. Nezapomínejte na sebe!

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy