Diamant nebo zirkon? Běžné oko laika pravděpodobně nerozezná rozdíl. A tak se může snadno stát, že naletíte nepoctivému kupci a místo šperku s diamantem si domů přinesete pouze krásný zirkon

Hned na začátek je dobré si říct, jaký je vlastně rozdíl mezi diamantem a zirkonem. V čem se liší a proč se vyplatí investovat do kvalitních šperků.

Ušlechtilý diamant

Diamant ─ král všech drahých kamenů, nejtvrdší přírodní materiál a nejlepší kamarád každé ženy. Mluvíme-li o diamantech ve šperkařském průmyslu, je třeba zmínit, že tam se diamant sám o sobě nevyužívá. Diamant je totiž označení pro surový neopracovaný nerost. Až jeho vybroušená verze se vkládá do šperků a prstenů. Tím nejznámějším a nejpoužívanějším je briliantový výbrus, z čehož vznikl i název briliant.

Okouzlující zirkon

Zirkon se tváří jako briliant a pravdou je, že se mu to docela dobře daří. Ty nejkvalitnější zirkony se opravdu těžko rozeznávají. Vznikl jako chemická syntetická sloučenina a tak nemá takové přednost, jako diamant.

  Diamant Zirkon
Vznik Přírodní nerost Uměle vytvořený
Tvrdost Nejtvrdší nerost na světě Měkčí
Odolnost Vysoká Nižší
Třpyt a lesk Odráží celou škálu barevného spektra, neztrácí se Časem se ztrácí
Cena V řádech 10.000 Kč V řádech 1.000 Kč

Jak tedy poznat rozdíl?

Prvním signálem, který by vás měl upozornit na to, že se nejedná o brilliant ale o zirkon je pořizovací cena. Přece jenom třpyt nebo tvrdost neotestujete hned, na to potřebujete prsten nějakou dobu nosit.

Když kvalita, tak BISAKU

Hledáte šperky nebo prsteny s prvotřídní kvalitou? Pak doporučujeme zvolit skvosty ze zlatnické dílny BISAKU. Jejich prsteny mají nadčasový design, jsou elegantní a propracované do nejmenšího detailu. Ke každému prstenu s briliantem dostanete 4C certifikát, u kamenů nad 0,50ct i mezinárodní certifikát GIA, EGL, HRD nebo IGI.

Pamatujte, že snubní nebo zásnubní prstýnek, bude vaše žena nosit celý život. Do takových věcí se vyplatí zainvestovat. Narozdíl od ostatních drahých komodit si diamanty stále drží svou vysokou cenu, která navíc postupem času roste. Neberte nákup prstenu jenom jako nutnost, berte ji jako investici, která se vám může v budoucnosti hodit.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy