Přestože si to většina z nás dost možná ještě nechce připustit a někteří mohou mít letní dovolenou ještě před sebou, je třeba začít brát v potaz fakt, že se letošní léto nebezpečně chýlí ke konci. Na vědomí nám to dává nejen nedávný začátek školního roku, ale ostatně i počasí, které se poslední dobou vždy po ránu zdá být vyloženě podzimní. Dny se navíc nebezpečně krátí, a před námi je tak několik sychravých měsíců, které vždy záhadně utíkají pomaleji než ty slunečné. Není se tak čemu divit, přepadne-li vás splín, který většinou opadá až s prvními jarními dny. Podzim však, přestože dokáže být melancholický, může být i jedno z nejhezčích ročních období. Dáte-li mu šanci.

Síla podzimu totiž spočívá v jeho barevnosti, která přímo nabádá k jakémukoli kreativnímu tvoření. Podzimem hrají barvy, jako je červená, oranžová či hnědá, které spolu dokážou vytvořit útulnou atmosféru a skvěle se vyjímají i v interiéru. Ne nadarmo jsou tak podzimní dekorace jedny z nejoblíbenějších a v obchodech pro kreativce je po nich každoročně velká sháňka. A přestože v dnešní době snad neexistuje nic, co by nedalo koupit za peníze, my vám doporučujeme udělat si doma chvilku pro sebe a pokusit se něco vytvořit vlastníma rukama.

Při podzimní procházce můžete najít poklady

Tomu ovšem většinou předchází alespoň krátký výlet do přírody pro potřebné propriety. Dívejte se po šípkách, kaštanech, bukvicích, šiškách, nejrůznějších větvičkách a samozřejmě i po listí. S trochou umu poté využijete i kousky březové kůry. Zároveň tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – nasbíráte potřebný materiál a při procházce přírodou si vyčistíte hlavu. Není přitom třeba jezdit nikam daleko, a to ani v případě, žijete-li ve městě. Kolikrát totiž stačí zajít i jen do nejbližšího parku.

Doma však při tvoření využijete tavnou pistoli, která vám pomůže dosáhnout požadovaného efektu. Nejedná se však o žádnou závratnou investici a pistoli seženete v každém hobby obchodu.

Ke kreativnímu tvoření si uvařte svařené víno

Jakmile poté máte vše potřebné, udělejte si například svařené víno, zapněte relaxační hudbu a pusťte se do tvoření. Tímto způsobem můžete trávit celé hodiny, neboť fantazii se meze nekladou a probrouzdáte-li vody internetu, jistě narazíte na tunu inspirace. Kreativní činnost je uvolňující a pomáhá překlenout období podzimních depresí. A co víc, ve výsledku vás budou těšit podzimní dekorace, které jste  vytvořili vlastníma rukama.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy