Nespokojenosti s tělem a jeho nedostatky se dříve řešila především ve spojení s ženským tělem. To už dnes neplatí, protože plastika výrazně pokročila. Chirurgové dělají zázraky doslova za pár hodin, a ze sálu tak může odcházet zcela jiný člověk.

Plastika versus estetika

Dříve byla plastická chirurgie brána především jako zákrok pro pacienty, kteří mají vážná zranění, popáleniny nebo jiné vady na těle. To platí i nyní. Zároveň se ale plastika rozšířila do rozměrů estetické chirurgie, kde už za ní lidé platí nemalé částky, aby odstranili své nedokonalosti a vylepšili různé části svého těla.

Mužská plastika už není tabu

Dříve se plastika a odstraňování nedokonalostí bralo jako ryze ženská záležitost. Dnes už je to dost vyrovnané. Na internetu najdeme služby a procedury věnované i mužským partiím. Není to už nijak výjimečné, a často se i oni svěřují na sále do rukou odborníků i na několik hodin.

Nový obličej za tři hodiny

Populární je dnes plastická operace celého obličeje, která trvá zhruba tři hodiny. Přibližně dva dny po zákroku strávíte jako pacient na klinice a poté vás propustí do domácího léčení. Rekonvalescence probíhá několik týdnů. Během zákroku se upravují spodní víčka a odstraňují tukové váčky (především u starších lidí). Někdy je součástí operace také zásah do tváří a na krku. Důležitým krokem je lifting obličeje, tzv. facelift, neboli vyhlazování vrásek. Existují i méně náročné zákroky, záleží jen na vašich požadavcích a preferencích, ale také na finančních možnostech.

Facelift napne kůži  

Lifting obličeje je v dnešní době už běžným zákrokem, při kterém dochází k vyhlazení vrásek, což vytváří mladistvější vzhled obličeje. Ve zkratce to funguje tak, že chirurg napne kůži a přebytek odebere.  Lifting nevyřeší vrásky celého obličeje, ale zvedá pouze jeho dolní třetinu. Často se tento zákrok spojuje s úpravou povadlých víček a odsátím tuku z podbradku. Samozřejmě žádná metoda neumí zastavit stárnutí, umí ho však alespoň oddálit. Časem je navíc možné zákrok opakovat.

Finanční stránka

Plastická a estetická chirurgie je dnes vyhledávanou službou, a proto stojí nemalé částky. To se samozřejmě odvíjí od konkrétního zákroku a celkové náročnosti operace. Pokud přemýšlíte o nějakém zákroku, vše si pečlivě promyslete a nejprve se svěřte do rukou odborníka, se kterým podrobně proberete svá pro a proti.  Každá operace je jiná a zcela specifická podle upravovaných partií a použitých metod ošetření.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy