Podle průzkumu agentury STEM/MARK vlastní náramkové hodinky celkem 81 procent Čechů. 55 procent z nich si je na zápěstí nasazuje denně. Náramkové hodinky nosí víc mužů než žen a při jejich výběru jsou oproti ženám důslednější. Vhodně zvolený řemínek je pro celkový dojem stejně důležitý jako opasek či kabelka.

Ženy vlastní zpravidla několik náramkových hodinek, které ladí s ostatními doplňky. Pánové mají většinou jedny, jejich výběru věnují ale větší pozornost a utratí za ně víc peněz. „Hodinky pro muže by měly splňovat několik přísných kritérií. Jedním z nich jsou použité materiály s ohledem na design a trvanlivost, což platí i pro řemínek. Sehnat ale dnes na trhu kvalitní řemínek k hodinkám, navíc ve velikosti, stylu a z kvalitního materiálu, který by zákazníkovi vyhovoval, je v podstatě nemožné,“ řekl Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

Pánské hodinky muže reprezentují

Pánské hodinky jsou často jediným výraznějším doplňkem, který muž nosí. Proto by ho měly reprezentovat a podtrhnout jeho styl. Vedle samotného strojku by měli pánové věnovat pozornost také řemínku. Ten je možné sladit s ostatními doplňky, ovšem nabídka na českém trhu je velmi omezená. „Trh je plný levných řemínků z ciziny, pokud chce zákazník kvalitu a osobitost, nemá šanci. Proto jsme se rozhodli nabídnout na trhu řemínky k pánským náramkovým hodinkám z prvotřídních materiálů, dělané zakázkově, přesně podle vkusu zákazníka. Navíc je lze sladit i s dalšími doplňky – ať už je to kožený opasek, peněženka, nebo boty. Muži se o sebe začínají více starat a naši zákazníci se na možnost sladit řemínek s dalšími doplňky často ptají,“ uvedl Ivan Petrův.

Pro muže jsou hodinky mnohdy srdcovou záležitostí – dědí je po předcích, dostávají k významným životním událostem nebo pro ně mají sběratelskou hodnotu. Strojek ale zpravidla vydrží déle než řemínek, starším kouskům je díky zakázkové výrobě možné vdechnout nový život.

Důležitá je kvalita řemínku

V běžných obchodech a hodinářstvích sehnat kvalitní řemínek podle zákazníkových představ a proporcí je téměř nemožné. „V běžném obchodě dostane zákazník na výběr jen z těch nejprodávanějších velikostí. Problém tak mají zejména pánové s širším zápěstím, vybírat mohou jen z několika málo typů. To u řemínků vyráběných na zakázku nehrozí, vyrobit je možné jakýkoli rozměr. U běžně prodávaných řemínků je často pochybná i kvalita – řemínky nevydrží běžné nošení, barví, praskají a ruka se pod nimi nepříjemně potí. “ doplnil Ivan Petrův. Při nákupu řemínku se zákazníci potýkají i s dalším aspektem – sladit je s ostatními doplňky je velmi problematické.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy