Foto: bagind

Bagind je česká značka kožených výrobků vyráběných v Indii rodinnou výrobou podle tradičních metod z roku 1955. Za firmou Bagind stojí příběh mladého Lukáše Matějčka (25), který v osmnácti vyrazil z Ostravy poprvé do světa. Stopoval do Íránu, kde ho už po pár hodinách okradli o většinu věcí a zavřeli do vězení. Překážky překonal, po návratu odmaturoval a brzy nato odletěl na půl roku do nepálských hor učit děti angličtinu. Pak se přesunul do Indie – a právě ta mu změnila život. Skamarádil se tam totiž s výrobcem kožených doplňků, se kterým později založil právě Bagind.

Štědrovíkend od 20. do 22. listopadu

Od pátku 20. listopadu do neděle 22. listopadu si mohou zákazníci nakoupit na e-shopu Bagind takzvané unikáty – výrobky s netradičním odstínem kůže nebo s iniciály, které se prodávají za nižší cenu s cílem neplýtvat. Celých 25 % z ceny každého prodaného unikátu Bagind pošle na transparentní účet, na který může po určitou dobu přispívat úplně každý. Vybranou částku pak Bagind věnuje Klubu svobodných matek. To je nezisková organizace, která zajišťuje finanční a materiální pomoc dětem a rodičům z neúplných rodin. Ti jsou jednou ze skupin nejvíce zasažených současnou krizí. K finančním problémům a možné ztrátě zaměstnání se zde přidává také potřeba zůstávat se svými dětmi doma a pomáhat jim s distanční výukou. Bagind se rozhodl darovat peníze právě jim, protože smyslem Štědrovíkendu je dělat radost tam, kde je to nejvíce potřeba.

Foto: bagind

Bagind nepomáhá pouze jednou ročně, celoročně věnuje část výdělku z každého kousku neziskové organizaci MOST ProTibet. Z těchto peněz pak pořizují školní pomůcky pro malé Tibeťany žijíci v exilu v Indii. Z jednoho batohu se Bagind rozrostl na značku, která má v portfoliu přes sedmdesát různých výrobků. Eshop doplnily čtyři kamenné prodejny v Praze, Brně, Ostravě a brzy i v Olomouci. Ručně vyráběné kožené doplňky českého designu dobývají postupně srdce řady obyvatel České republiky.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy