Vánoce bez knížky? To přeci nejde. Kniha zaručeně udělá radost každému ať již to je někdo z rodinných příslušníků, kolega, nebo kamarádka. Máme pro vás tipy na zábavné i poučné počtení z řad kuchařek i odborně naučných publikací. Po které z nich z nakladatelství Smart Press sáhnete?

Vánoční balíček pro maminku

Máme pro Vás tip na vánoční dárek pro maminku, kamarádku, babičku, zkrátka pro ženu, která má ráda zdravý životní styl, s oblibou vaří své rodině ze sezónních potravin nebo z toho, co jí roste na zahrádce. Balíček obsahuje Novou biokuchařku a BioAbecedář od známé propagátorky zdravé výživy Hanky Zemanové – obě knihy v aktualizovaném vydání.

Knihy obsahují zdravé recepty, které fungují a které i sama Hanka vaří denně pro svou rodinu. Obě publikace jsou velmi praktické a zároveň se krásně čtou: ideální jak do kuchyně, tak i do postele :-). Obě knihy se staly bestsellery a celkem se jich prodalo přes 80 tisíc kusů. Jako dárek Vám navíc přibalíme plakát do kuchyně – Tahák do zdravé kuchyně, který poradí, jak do vašeho jídelníčku zařadit základní a méně používané potraviny.

V knihách najdete:

 • Přehled zdravých surovin
 • Rady, jak nakupovat a vařit
 • Pohledy západní a čínské dietetiky a ájurvédy
 • Výživové trendy pohledem lékařů
 • Zdravý selský rozum
 • Ekologické souvislosti jídla
 • Osvědčené a vynikající recepty

K dostání na www.smartpress.cz/balicek-hanky-zemanove

Vánoční balíček – pro nej kamarádky

Návrat domů je čtivá a opravdová kniha plná inspirace a praktických tipů od české autorky Blanky Vun Kannon. Je vhodná pro každou ženu, která chce žít více v souladu sama se sebou, ze svého středu. Současný svět ovlivněný moderními technologiemi je plný výzev, možností, zážitků, ale i nahromaděných kontaktů i věcí. Po období růstu, studia, budování hnízda a zakládání rodiny, nastává další část života.

Možná jste přetížené a vyhořelé – doma, v práci, ve vztazích. To vše nás odvádí od sebe sama. Nemáme čas ani možnost být „jen tak“ a zažívat obyčejné štěstí. Autorka propojila východní nauky (principy feng –shuy) s učením přírodních národů, které nezapomněly vnímat sílu přírody a v ucelené knize je zpracovala pro českou ženu.

Jak být šťastná a plná sil i v 21. století – „jak být doma“:

 • U sebe sama, ve svém středu, žít spokojeně a cítit se dobře (najít a používat svou intuici, srdce i duši, opustit staré vzorce chování a nebát se změny).
 • Ve svém obydlí, které žena přirozeně vytváří pro sebe a svou rodinu, aby to bylo místo plné lásky, klidu a harmonie (pomocí osvědčených principů feng-shuy, ale také vnímání svých předků a kořenů).
 • V přírodě a jejími cykly a živly, která nám může dodat nekonečný zdroj pozitivní energie.

Oproti našim maminkám a babičkám jsme mnohem méně doma. Ztratili jsme přirozené spojení s přírodou a jejími cykly. Naše společnost je nastavena na výkon. Možná i proto se nám nedaří žít v klidu a harmonii… K dostání na: www.smartpress.cz/balicek-3x-navrat-domu

Velká kniha o kávě

Autorka Petra Davies Veselá rozšířila a aktualizovala svou první úspěšnou Knihu o kávě. Sepsala spoustu nových poznatků a zohledňuje své nové zkušenosti i velký rozkvět kávové kultury.  Kniha je určena i těm, kteří svou první Knihu o kávě mají – obsahuje zcela nové fotografie i mnoho nových informací. Nádherné nové fotografie Davida Židlického, vtáhnou čtenáře do děje. Zavedou je přímo na kávové plantáže, do pražírny, seznámí je s domácími i profesionálními mlýnky a kávovary.

Kniha dále nabídne řadu nových metod přípravy kávy a receptur. Také v ní najdete i  praktické rady jak založit vlastní podnik. Ideální dárek pro kohokoli, kdo miluje kávu. Pro běžné spotřebitele, kteří si dobrou kávu rádi uvaří doma, ale i pro profesionální kavárníky a baristy. K dostání na: https://www.smartpress.cz/velka-kniha-o-kave.

Kniha pro každého rodiče

Kniha Svobodná hra – Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti propojuje nejnovější odborné poznatky o hře s praktickou inspirací a zkušeností rodiny se čtyřmi dětmi a je určena všem rodičům, učitelům a průvodcům dětí. Svobodná hra má v rozvoji dětí zásadní význam. Učí je tvořit, plánovat, rozhodovat se, dávat a brát, naslouchat druhým, vyjednávat, kontrolovat své impulzy, překonávat překážky. Dává jim smích a radost ze života. Dovoluje dětem, aby objevily své silné stránky a staly se samy sebou. Kniha obsahuje více než 500 startérů hraní.

Proč si přečíst tuto knihu:

 1. Podíváte se na „obyčejnou“ dětskou hru z mnoha úhlů a objevíte, jak geniálním vynálezem pro lidský rozvoj hraní je.
 2. Zjistíte, jak dnešní dětství hubne a co vše děti ztrácejí, když nemají dost příležitostí řídit svou vlastní svobodnou hru.
 3. Objevíte, že čím jednodušší jsou hračky, tím různorodější hru nabízejí, a naopak čím uklizenější je hřiště, tím monotónnější je hraní.
 4. Dozvíte se, kde dětem v hraní nepřekážet, a naučíte se, jaký je rozdíl v roli hlídače, ředitele a herního průvodce.
 5. Než vyzkoušíte všech 500 startérů svobodného hraní, začnete hravě vymýšlet své vlastní.

Justina a Petr Danišovi věří v přirozené vzdělávání. Justina je autorkou webů ucimesevenku.cz a svobodnahra.cz. Petr působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a píše o dětech a přírodě.


Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy