Když se řekne kyselina hyaluronová, spojí si ji každý z nás s plastickou chirurgií. V dnešní době je už normální nechávat si kyselinou hyaluronovou vyplňovat vrásky na tváři, modelovat rty nebo zvětšovat poprsí. Lékaři ji používají i při nitroočních operacích a aplikují při léčbě kloubních onemocnění. To vše je o kyselině hyaluronové všeobecně známo. Málokdo však ví, že tato jedinečná látka toho umí mnohem více a díky ní se lidé mohou přestat stranit společnosti a opět se radovat ze života.

Základní prvky kůže

Základními stavebními prvky kůže jsou kolagen a kyselina hyaluronová. Vyživují ji, zpevňují a starají se o to, aby si vaše pleť i po letech zachovala vlhkost a pružnost. Každá kosmetická značka ji využívá do svých přípravků. Ať se jedná o séra, oční krémy, nebo rozpustné kapsle. Zkrátka je všude okolo nás. Vidíte ji v televizních reklamách, časopisech či na billboardech. Do podvědomí nás všech se ale dostává pouze část informací o této zázračné látce.

Benefity kyseliny hyaluronové

Nesporné zásluhy jsou jí přičítány i v medicíně. Dokáže tlumit nárazy v kloubech, čímž snižuje opotřebování kloubů při artróze. V oční chirurgii se používá k dočasnému vyplnění prostoru oční komory a ochraně očních tkání při operacích. Kapky s příměsí kyseliny hyaluronové jsou používány v přípravcích na suché oči a přidává se do roztoků pro nositele kontaktních čoček.

Kyselina hyaluronová je skvělým pomocníkem také při hojení diabetických ran a bércových vředů. Většina pacientů, kteří se s těmito nemocemi potýkají, se straní společnosti, přestane sportovat a raději nevychází ven. Mají obavy z posměchu, jejich rány mokvají a na první pohled vyvolávají v ostatních lidech úšklebky a odvrácení zraku. Naštěstí pro ně existuje řešení, aby mohli opět „žít“ a radovat se z maličkostí – náplasti Sorelex.

Buďte ve své kůži

Náplasti Sorelex jsou založeny na kyselině hyaluronové, kterou máme všichni v těle a která nám pomáhá při regeneraci tkání. Dokáže regulovat zánět a napomáhá při hojicím procesu. Náplasti poskytují pacientovi přirozeně vlhké prostředí, které umožňuje novým kožním buňkám dělení, růst a rychlejší vyplnění poškozené kůže. Po zahojení je nová tkáň kvalitnější, pevnější a jizvy zůstávají méně viditelné. Trpíte-li nehojící se ránou, navštivte specializovanou ambulanci pro léčbu chronických ran. Více na stránce www.aktivnihojeni.cz.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy