Léto, dovolená a více času na čtení. Nemusí to však být zrovna červená knihovna nebo napínavý thriller. V redakci jsme vybrali knihy, díky kterým se přiučíte mnoho zajímavostí z různých oblastí našeho života. Nechte se námi inspirovat…

Někdy krásná, jindy moudrá

Naučte se využívat tajemství přirozeného cyklu ženské energie! Okouzlete všechny kolem sebe, probuďte svůj šestý smysl a dělejte věci ve správný čas. Objevte svou ženskost!

Kniha vám odhalí starobylou ženskou moudrost předávanou mezi ženami po staletí. Zjistíte, jak ji můžete využít, abyste životem procházela s větší lehkostí, s radostí a v souladu se svou duší. Naučíte se plout na vlně proměnlivé ženské energie v závislosti na
hormonálních změnách v rámci vašeho měsíčního cyklu i celého života – ve správný čas budete činorodá, jindy se naopak zklidníte a ponoříte do svého nitra, abyste objevila sama sebe. Kniha nabízí tipy a praktické rady, jak to všechno použít v každodenním životě: v partnerství a v rodině, v zaměstnání nebo při podnikání. Je však určena i mužům, kteří touží objevit tajemství žen a porozumět jim.

Všude dobře, doma rodiče

Jaké dneska mají mladí lidé možnosti, když chtějí pracovat v zahraničí? Jaký je rozdíl v myšlení dnešní a předešlé generace? Jak se vyrovnat s odjezdem milovaného potomka?Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete v nové knize nadšeného cestovatele Lukáše Kerharta nazvané VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE. Jedná se o volné pokračování českého bestselleru CESTOVÁNÍ – NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ INVESTICE. Kromě rad je kniha plná inspirativních příběhů dalších cestovatelů.

„Kniha je určena jak rodičům a prarodičům, tak i mladým lidem, kteří třeba neví, jak uklidnit své blízké okolí, když mají touhu odjet na nějakou dobu do ciziny. Pomůže také v případě, když si mladí cestovatelé přejí, aby měli na své cestě za dobrodružstvím ve svých blízkých oporu, pochopení a klid. Kromě užitečných rad a tipů je kniha plná jedinečných příběhů, které jsem postupně nasbíral prostřednictvím rozhovorů s desítkami inspirativních lidí,“ vysvětluje autor Lukáš Kerhart.

Publikace vznikla na popud mnoha studentů, kteří chtěli vycestovat, ale jejich rodiče s nimi nesouhlasili, protože o ně měli strach. „Dal jsem si proto za cíl napsat knihu určenou jak pro mladé lidi, stejně jako je má prvotina (Cestování – nejlepší životní investice), tak i zároveň pro jejich rodiče. Jejím účelem je dodat odvahu, podpořit a zodpovědět mnoho otázek,“ dodává mladý nadšený cestovatel Lukáš Kerhart.

Manuál pro milovníky kávy

Uvařit si skutečně dobrou kávu není jen tak. O tom byste asi každý mohl něco vyprávět… A
přitom je to možné i bez drahého vybavení. Nevěříte? Tento manuál vás o tom přesvědčí.
Autorka si s vysvětlováním, co všechno příprava chutné kávy obnáší, co je k tomu zapotřebí, dala neskutečnou práci a její výsledek stojí opravdu za to. O tom ostatně svědčí i úspěchy a ocenění, které za knihu dostává. Dozvíte se například, co vše ovlivňuje kvalitu kávy, její sílu, hořkost, a naučíte se kávu správně kupovat, mlít, dávkovat, zalévat. Poučíte se o různých druzích kávy, které si můžete uvařit, a postupně se vyznáte v celé hitparádě nejrůznějších mlýnků, kávovarů, filtrů, konvic a dalších pomůcek, které nabízí náš trh. A nejen vyznat, vy se je naučíte i správně používat! Poznáte, jaké druhy kávy se pěstují, čím se od sebe navzájem odlišují, odkud se dovážejí. Budete umět rozlišovat jejich vlastnosti, aroma, chutě a příchutě. A na závěr se naučíte všelijaké triky, když se něco nepovede, uvařená káva je příliš slabá, nebo naopak příliš hořká, nebo se vám prostě povedlo koupit nekvalitní produkt. Na vše má tato kniha radu a vy díky ní budete mít požitek z pití kávy daleko větší než dříve.

Poznáváme homeopatii – Jak se léčit šetrně

Homeopatie je léčebná metoda s dávnou tradicí a jasnými pravidly, aplikovaná s úspěchem u nás i v zahraničí. Tato praktická příručka přináší souhrn základních informací o šetrném způsobu léčby, který nenahrazuje, ale účinně doplňuje postupy klasické medicíny. Seznamte se s tím, jak homeopatii v běžném životě používat!

Knížka je určena pro každou domácnost. Dočtete se v ní o možnostech homeopatické léčby a jejích výhodách. Homeopatické léky jsou přípravky, které využívají přírodní látky ve velmi malých dávkách. Díky tomu léčí bez vedlejších účinků s ohledem na momentální zdravotní stav pacienta. Druhé vydání je obohaceno o kapitoly užívání léků ve stáří, o léčbu některých ortopedických diagnóz (ostruhy, tenisový loket, bolesti krční a bederní páteře), o první pomoc ve stomatologii (strach z ošetření, snášení bolesti) a rovněž o kapitolu gynekologie (těhotenství, pomoc při porodu, menstruační obtíže). Autorky vám také poradí, jak si vybavit homeopatickou lékárničku pro domov i na cesty.

Odpojte své dítě od sítě

Kniha nabízí různé aktivity, jak v dnešní přetechnizované době trávit volný čas jinak než před obrazovkou, ať už jsou to mobilní telefony, tablety, notebooky či televize. Uvádí nepřeberné množství možností, jak děti „odpojit“ a co jim nabídnout jako náhradu, která by je natolik zaujala, aby aspoň občas žily v reálném světě. Uváděné aktivity vyžadují minimální finanční náklady a jde o rozmanité činnosti, například zahradní kempování, tematické focení, zajímavé míčové hry, závody papírových vlaštovek, večerní černá hodinka při vypnuté elektrice, nechybí ani kapitoly věnované umění a řemeslům, jídlu a vaření, vědě či přírodě. Dokonalá kniha na to, aby ji rodiče vyzkoušeli hned během následujících prázdnin.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy