Budoucnost patří laseru, přesto inkoustové tiskárny našim domácnostem i kancelářím stále ještě dominují. Důvodem je jejich příznivá cena i levný nákup náhradních náplní. Jsou rovněž menší a lehčí, takže se snadno přenášejí z místa na místo. Mezi nevýhody naopak patří menší přesnost v tisku (nejsou tedy vhodné pro tisk drobných grafů apod, pro tisk fotografií jsou naopak skvělé) a jeho pomalost. V rychlosti naopak jednoznačně vynikají zařízení laserová.

Při výběru se nesoustřeďte jen na značku

Pokud si chcete udělat takovou malou rešerši dostupného trhu, měli byste se zaměřit hned na několik parametrů. Neberte jako hlavní opěrné pilíře svého výběru značku nebo dokonce cenu. Místo toho chtějte vědět:

  • Jaké má tiskárna funkce – opravdu potřebujete multifunkční model nebo se spokojíte jen s klasikou?
  • Jaké jsou náklady na tisk? Lze u ní využít systém doplňování cartridgí, což je levnější než nákup celého toneru?
  • Jak jsou s ní spokojeni ostatní zákazníci? Chvilka pátrání na nejrůznějších srovnávacích portálech vám o tiskárně leckdy prozradí víc než obsáhlé, ovšem mnohdy zaplacené recenze od výrobců.
  • Budete chtít tisknout i fotografie nebo vám jde čistě o kancelářské využití? Nezapomeňte, že inkoustové tiskárny mají zpravidla mnohem širší repertoár různých druhů papíru, který můžete do jejich útrob vložit.

Cena náhradních dílů není důležitá

Po čem se naopak nevyplatí pátrat jsou ceny za nové náplně a barvy do tiskáren. A proč? Využít totiž můžete nákupu kompatibilního příslušenství, jež se co do kvality může s originálními díly směle srovnávat, ovšem cenově vyjde i o polovinu levněji. Podmínkou je však vždy nákup u ověřeného prodejce.

Chcete si ušetřit zbytečné hledání? Ideální inkoustová tiskárna na vás čeká na TonerPartner.cz. Poradíme vám, kde a za kolik ji pořídit a nebudou chybět ani tipy na nákup kompatibilních náplní a cartridgí. Vyzkoušejte, zda si s profesionální nápovědou zvládnete vybrat ideální tiskárnu třeba do deseti minut!

Zdroj obrázku: somchai choochat / Shutterstock.com

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy