Dejte sbohem nevzhledně povoleným pažím nebo stehnům

Štíhlé paže a pevná stehna patří k atributům ženské krásy a právě v těchto partiích dochází u některých žen k nadměrnému ukládání tuku. Vrstva tukové tkáně je v poměru k ostatním částem těla  nápadnější a tento fenomén často doprovází  povolená kůže zejména na vnitřní straně paží nebo  stehen. Co s tím?

Proč už nemáme paže a stehna tak hezká jako dříve?

Častými důvody tohoto neestetického  jevu jsou hormonální změny ve vyšším věku, dědičnost nebo výrazný úbytek na váze. Klinika plastické a estetické chirurgie FORMÉ clinic nabízí řešení bez ohledu na příčinu vzniku nevzhledných valů v těchto partiích.  Pokud je kůže ještě dostatečně pružná, je možné provést odsátí tuku liposukcí, ale v případě, kdy již pokožka postrádá dostatečnou elasticitu, doporučí plastický chirurg operaci, při níž  dochází k odstranění nadbytečné tukové tkáně a současně  i kožního přebytku.

Vada na kráse nemusí být jediným problémem

Valy paží a stehen nejsou pouze estetickým handicapem, s n ímž se žena ostýchá odhalovat se v plavkách nebo nosit šaty bez rukávů. Mohou působit I zdravotní problémy v podobě exémů  nebo ztížené tělesné hygieny v nahromaděných kožních záhybech.

Jak povislým partiím pomoci?

Nejúčinnějším řešením je chirurgické odstranění přebytečné kůže paží nebo stehen, díky němuž v těchto partiích dosáhnete opět pevnějšího vzhledu. V případě paží je možné si zákrok naplánovat kdykoliv. Pokud se rozhodujete podstoupit plastiku stehen, je vhodné plánovat termín, s ohledem na možné riziko infekce,  ideálně  v období po menstruaci.

“Zákroky provádíme v celkové anestezii. Na základě předchozího zaměření uvolníme řezem kůži, vytáhneme ji a následně odstraníme její přebytky. Jizvy budou viditelné pouze na vnitřní straně paží, případně v rýze pod hýždí, kde je snadno skryjete pod prádlem nebo plavkami. Obvyklá délka hospitalizace na naší klinice je 1 až 3 dny v závislosti na pooperačním průběhu,“ přibližuje zákrok MUDr. Peter Mertan, jeden z plastických chirurgů pražské FORMÉ clinic. Poté jste propuštěni do domácího ošetřování, v němž budete pokračovat 2 až 3 týdny v klidovém režimu. Po tomto období vám také budou vyjmuty stehy. Pro komfortní hojení  lékař doporučí tlakové masáže a nošení kompresního prádla. V případě odstranění valů stehen je důležité dbát na zvýšenou osobní hygienu v oblasti třísel. Ke sportování se vrátíte nejdříve šest týdnů po zákroku.

Stejně jako u jiných invazivních zákroků je třeba počítat s otoky, modřinami i bolestivostí v operovaném místě. Odměnou bude zpevněná oblast paží a stehen a pokud budete důsledně dodržovat doporučené pooperační pokyny, také téměř neznatelné jizvy.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Odpočinek v sauně

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny od společnosti Saunasystem.

Kuchyňské potřeby

Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy