Přimět své děti k čištění zubů je opravdový oříšek. Nechce se jim, jsou líní a podle toho pak vypadají i jejich zoubky. A to nemluvíme jen o těch nejmenších. Proto je důležité je už od mala vést k tomu, jak je čištění zubů důležité, protože zuby máme po dočasném „mléčném“ chrupu už jen jedny. Klasické manuální kartáčky je ale nemají čím nadchnout. Zkuste tedy elektrické, které je budou konečně bavit, a navíc oproti klasickému kartáčku zuby perfektně vyčistí. Teď už své děti snadno donutíte k tomu, aby jejich zoubky jen zářily.

Elektrické zubní kartáčky jsou účinnější než manuální kartáčky

Stejně jako vy, tak i vaše děti bojují s největším nepřítelem – zubním plakem. Plak je mléčně zbarvená hmota pokrývající povrchu zubů, která obsahuje bakterie. Nános zralého plaku se barví do žlutohněda a vede k tvorbě zubního kazu a zubního kamene. Proto bychom měli děti motivovat k tomu, aby si své zoubky čistily důkladně. Správnou ústní hygienou preventivně předejdou onemocnění zubů a dásní v dospělosti.

Možná se vám děti nedaří donutit k čištění zubů manuálním kartáčkem, proto vsaďte na elektrické kartáčky, které jsou mnohem lepší a děti budou konečně bavit. „Elektrické zubní kartáčky jsou mnohonásobně efektivnější než ty klasické manuální. Navíc jsou opravdu vhodné pro každého, včetně vašich dětí,“ řekla dentální hygienistka Jana Norkin. Důležitou roli zde hraje i výběr kartáčku, který se u dětí řídí podle jejich věku. Elektrické kartáčky s kulatou hlavicí pracují tak, že čistí nejen plošky zubů, ale také prostor kousek pod dásní a mezi jednotlivými zuby, což je během čištění to úplně nejdůležitější, protože přesně tato místa se při nečištění kazí.

Kartáčková hlava je na pohled velice malá. Jak může zuby důkladně vyčistit?

Kartáčky s malou hlavou jsou dle lékařů aktuálně to nejlepší pro dětskou, ale i dospívající či dospělou ústní dutinu. Hlavice díky tomu totiž dosáhne i na těžce dostupná místa, kde se bakterie schovávají. Navíc kulatá hlava umožňuje perfektní čištění každého zubu zvlášť. Jde o detail. Chceme odstranit bakterie a ty nečekají na velkých hladkých plochách, proto se také tyto plochy ani nekazí. Chceme-li čistit efektně, a ne zbytečně, musí se kartáček dostat předně k místům, která se kazí. Mezizubní prostory, dna kousacích plošek a krčky pod dásněmi.

Moje děti nosí rovnátka. Mohou také používat elektrický kartáček?

Rovnátka během čištění zubů elektrickým kartáčkem nepředstavují žádný problém. Naopak z nich odstraní všechny nečistoty velice rychle a jejich zuby budou nejen zářit, ale nebudou se pod rovnátky kazit.

Je elektrický kartáček pro dětské dásně opravdu bezpečný?

Elektrické kartáčky pro děti jsou navržené tak, aby byly absolutně bezpečné a šetrné. Disponují nižší frekvencí rotace a dětskou ústní dutinu dokonale vyčistí. Úkolem rodičů je však učit děti správnému sklonu hlavice vůči dásním a zejména tlaku, který na zuby vyvíjejí. Některé elektrické kartáčky v sobě mají senzor tlaku přímo zabudovaný. Ten během čištění nejen upozorní na příliš vysoký tlak na kartáček, ale zároveň zcela vypne pulzování a sníží počet otáček natolik, aby se dásně nepoškodily.

Kartáček se pohybuje rychle – je to tedy výbava pro lenochy?

Ačkoli se jedná o elektrický kartáček, vaši práci za vás tak úplně neodvede. I během čištění elektrickým kartáčkem je třeba kartáček do úst vložit, takže bez toho abyste ho přiložili ke každému zubu zvlášť sám nic nevyčistí. Elektrický kartáček však čistí zuby mnohem důkladněji než kartáček manuální. Kromě toho, že elektrický kartáček k čištění zubů více motivuje, má i další výhody. Jeho použití je snadnější, doba čistění je výrazně kratší a efekt mnohonásobně účinnější. Takže pokud chcete, aby měly vaše děti zoubky opravdu čisté, pořiďte jim elektrický kartáček.

Které zubní kartáčky pro děti školního a teenagerovského věku doporučují odborníci?

Jestliže přemýšlíte, který typ elektrického kartáčku svým dětem koupit, doporučujeme jeden z modelů z nabídky značky Oral-B, která se na jejich vývoj specializuje již dlouhá léta. Děti navíc získávají zdravé návyky na celý život. Tento dětský elektrický zubní kartáček má extra měkká vlákna. „Je klinicky ověřeno, že zubní kartáčky Oral-B disponují krásně měkkými vlákny, která jsou šetrná k zubům a dásním, a přitom odstraňují více zubního plaku než běžný manuální zubní kartáček,“ potvrzuje dentální hygienistka Jana Norkin. Zabudovaný časovač učí děti dodržovat ony minimální 2 minuty čištění, jak doporučují zubní lékaři. Každých 30 sekund je zároveň upozorňuje, aby si začaly čistit jinou část ústní dutiny. Kartáček se vyrábí ve dvou barvách – fialové a zelené. Tak který si vybere právě váš malý školák?

Především děti v tom nižším věku navíc ocení i chytré propojení kartáčku s chytrým telefonem. Aplikace elektrického kartáčku obsahuje rozhraní, které bude děti bavit a pomůže jim s čištěním zubů tak, jak doporučují zubní lékaři.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 774 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy