Desítky tisíc rodičů se ocitly ve svízelné situaci, když vláda ze dne na den rozhodla o dočasném zrušení výuky na školách kvůli šíření koronaviru. Nad vynucenými virovými prázdninami můžete buď lomit rukama, nebo se pokusit nastalou situaci využít a dětem čas strávený doma naplánovat tak, aby se nenudily a naopak udělaly něco pro svůj kreativní rozvoj. Přikláníme se k druhé možnosti – nechte se inspirovat našimi tipy a nápady.

Tisíce lidí se po návratu z rizikových oblastí ocitli v domácí karanténě i se svými ratolestmi. Situace se pro rodiče dětí navíc dramaticky změnila poté, co vešlo v platnost státní opatření o dočasném uzavření všech škol. Ze dne na den se tak doma ocitl zhruba milion dětí. Zvláště u těch menších bylo třeba vyřešit hlídání. Od učitelů sice děti budou dostávat pravidelně úkoly, ale ty je nezabaví na celý den a uvolněný režim dozajista pocítí i prácí povinní rodiče.

Situace kolem koronaviru

„Situace kolem koronaviru je nepříjemná. Možností, kam s dětmi vyrazit a zároveň neohrozit zdraví a bezpečí jich samotných i jejich okolí, příliš není. Pokud i vy řešíte, co po uzavření škol a omezení veřejných akcí s dětmi dělat, pak mám pro vás tip – pusťte se do společného tvoření a využijte společný čas na maximum. Na všem se dá najít něco pozitivního. Chvíle u nápaditého tvoření děti nejen zabaví, ale také jim pomohou posílit tvůrčí schopnosti,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy Idea Creative, pod kterou spadají stejnojmenné kamenné obchody s výtvarnými a kreativními potřebami v Berouně, Plzni a Kladně a také e-shop Koralky-dekorace.cz, kde se dá sehnat za dostupnou cenu spoustu materiálu a potřeb k tvoření.

„Děti přirozeně, aniž to vědí, ve své přirozenosti milují umění. Jsou hravé, odvážné a bezprostřední. V Idea Creative věříme, že v každém dítěti je skrytý umělec a jeho talent je třeba podporovat a rozvíjet. Proto se systematické práci s dětmi se věnujeme již několik let,“ dodává Lenka Pachmanová.

Jarní tvoření

Navzdory neveselé náladě ve společnosti příští týden začíná podle kalendáře jaro a s ním období slunce a krásného počasí. Proč se tedy nepustit do jarního tvoření a nevyzdobit si s dětmi interiér domova nebo třeba balkon či terasu? Zapojte děti do přesazování, zasaďte společně první květiny do truhlíků a na dveře si vyrobte krásný věnec. „Přírodní ale i polystyrenový věnec koupíte u nás na e-shopu a k němu i spoustu ozdob a pestrých dekorací připomínajících jaro za skvělou cenu. Záleží jen na vás, jakému stylu a barvám dáte přednost. Dekorativní věnce na dveřích si získávají přízeň čím dál více Čechů. Zdobit vchod mohou v podstatě až do Velikonoc – anebo pokud vsadíte na univerzální design, tak klidně i celý rok. Dají se dobře tematicky ladit i podle aktuálního ročního období.“

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy