Zkušený zloděj překoná běžné okno v několika vteřinách. Jakmile je ale nucen překonávat zábrany, často rychle rezignuje. Jaká jsou moderní bezpečnostní opatření, které lze pořídit?

 

 

Statistka Policie ČR uvádí, že od ledna do konce listopadu 2016 proběhlo 5 602 vloupání do domů a bytů. Celkové škody se vyšplhaly přes 301,5 milionu. Kolik z těchto peněz se podařilo zajistit? Pouze 1,2 milionu – obětem se vrátilo pouze 0,4 % z napáchaných škod.

Výhoda okenních bezpečnostních opatření je, že je lze instalovat dodatečně. Variant je spousta – stačí zvolit kombinaci těch, které považujete za nejvhodnější pro vás. Tak dosáhnete maximálního možného účinku.

Jak zabezpečit okna?

1. Bezpečnostní mříže

Nejklasičtější řešení jsou mříže. Jsou buď pevné, nůžkové nebo rolovací. Jsou sice vysoce odolné, ale většina jich navozuje pocit vězení.

2. Bezpečnostní sklo

Neviditelné vylepšení skla, pružné a pevné. A pokud chcete, i neprůstřelné.

Jinou variantou je tzv. vlepované sklo – tabule izolačního skla se pevně slepí s profilem okenního křídla. Sklo a plastový profil vytvoří jeden celek a nejde z něj tedy vymáčknout. Kromě lepšího zabezpečení také zvyšuje hlukovou a termo izolaci.

3. Bezpečnostní fólie do oken

Zajišťuje, aby okno zůstalo při sobě, i když se rozbije. Nerozsype se na zem, ale zůstane v místě slepené fólií. Je to další neviditelné opatření, takže vzhledově neuškodí (i když se nabízejí i matné a zrcadlové varianty). Fólie je odolná proti poškrábání pohlcuje UV záření, čímž  brání blednutí barev nábytku. Používá se i do aut.

4. Zamykací mechanismus okna

Při každém otočení kliky se okno samo uzamkne/odemkne. Bez starostí víte, že jste automaticky chránění. Mechanismus zabraňuje vypáčení.

5. Uzamykací klika

Chrání před vypáčením a zámek znemožní její otočení – zůstane v uzamčené poloze. To se hodí kvůli rozbití okna zloději a následnému pokusu otevření okna klikou zevnitř. Také brání dítěti ve vypadnutí, kdyby si s oknem hrálo. Lze pořídit i na střešní okna.

6. Předokenní rolety

Skládají se z hliníkových lamel vyplněných polyuretanem. Jsou silně odolné a nedají se vypáčit (zámek je přístupný pouze zevnitř). Okna jdou otevřít i se zataženou roletou. Ta navíc výrazně přispívá k tepelné a zvukové izolaci (zabraňuje úniku až 90 % tepla).

Funguje samozřejmě jen pokud je stažená – ale připravte se na tmu. Většina lidí předokenní rolety tedy používá především na noc.

Je možné pořídit ovládání pomocí elektromotoru, ale bude to stát znatelně víc. Lze pořídit i na střešní okna.

7. Elektronická ochrana

Detektor pohybu, senzor tříštění skla, kamery, apod. slouží k tomu, aby podaly informaci o násilném vniknutí. A předaly ji na pult centralizované ochrany. Sirény také zloděje odradí – nesnese, když je upozorněno na jeho přítomnost.

 

Promyslete si kombinaci bezpečnostních prvků pro vaše okna – ať je vaše rodina v bezpečí. Ani společná cena použitých opatření se nepřibližuje částce, kterou by vám jinak už nikdo nevrátil.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy