Pokud s příchodem teplých měsíců uvažujete o koupi nového zahradního nábytku, jistě vás zajímá, na co se zaměřit při výběru. V podstatě si musíte odpovědět na pět základních otázek.

1. K čemu chci zahradní nábytek využívat?

Zahradní nábytek může být určen k rodinným obědům na čerstvém vzduchu, ale také k příjemné relaxaci. V prvním případě je vhodné zvolit židle (či křesla) a jídelní stůl. Rozměry stolu i počet židlí vybírejte s ohledem na prostorové možnosti, ale také podle počtu členů domácnosti. Roli však samozřejmě může hrát i skutečnost, zda často pořádáte večírky pro známé. Pokud chcete na zahradě především relaxovat, pořiďte si pohovku a křesla, případně i konferenční stolek. Pak budete moci příjemně odpočívat anebo si pohodlně číst pod širým nebem.

2. Jaký mám zvolit materiál?

Toť otázka. V současné době totiž máte k dispozici široký sortiment produktů. Oblíbené je např. dřevo, tedy tradiční a vizuálně zajímavý materiál, ale zvolit je možné i plast nebo kov (slitina hliníku a mědi apod.). Aktuálně také frčí různé exotické dřeviny, z nichž nejpoužívanější pro zahradní nábytek jsou akácie, eukalyptus, durian, meranti a především oblíbený teak. Tyto materiály jsou přitom vysoce kvalitní, takže vydrží dlouho i při častém používání. Sáhnout ovšem můžete i po umělém ratanu, který se perfektně hodí právě do venkovních podmínek.

3. Kolik chci za zahradní nábytek utratit?

Pokud budete kupovat zahradní nábytek, doporučujeme se soustředit na celé jídelní či sedací sety, protože je to nejen praktické, ale obvykle také levnější. Menší sety vás přitom mohou vyjít na pár tisíc korun, na druhou stranu vysoce kvalitní sety o více kusech nábytku mohou stát i mnoho desítek tisíc korun. Kvůli zahradnímu nábytku byste samozřejmě neměli zruinovat rodinný rozpočet, na druhou stranu šetřit za každou cenu se ne vždy vyplácí. Každopádně vám doporučujeme si prohlédnout aktuální slevy, díky nimž lze ušetřit i při nákupu vysoce kvalitních produktů.

4. Měla být hrát roli barva a styl?

Samozřejmě měla. Zahradní nábytek totiž neposkytuje prostor pouze pro rodinné obědy nebo relaxaci na čerstvém vzduchu, ale zároveň se jedná o výrazný estetický prvek. Měl by tedy zapadat do celkového prostředí zahrady, vybírat byste proto měli opravdu důkladně a není vhodné si pořídit první set, na který narazíte. Zahradní nábytek u moderní vily ve městě by měl být samozřejmě přeci jen jiný než nábytek u chalupy v přírodě. Při výběru se pochopitelně můžete orientovat i podle barvy, neboť jednotlivé kusy mohou být světle, tmavé i pestrobarevné.

5. Má smysl pořizovat i doplňky?

Ano, má, i když jak které. Určitě se neztratí polstrování pro křesla a židle, které učiní sezení pohodlnějším. Navíc se může jednat o účinnou ochranu proti chladu, jež může hrozit především u kovových variant. Ačkoli je většina aktuálně prodávaného zahradního nábytku odolná proti rozmarům počasí, nic nezkazíte ani pořízením praktických ochranných obalů, které využijete např. při dešti. Rozhodně doporučujeme investovat také do prostředků pro údržbu a péči (především u dřevěného nábytku), neboť ty mohou mít pozitivní vliv na životnost.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy