Foto pixabay

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze se společně s dalšími nemocemi řadí mezi civilizační choroby. Podle výzkumu z roku 2015 jím trpí více než miliarda světové populace a naměří si ho každý čtvrtý muž a pátá žena.

Prostředků boje s vysokým krevním tlakem je několik a stejně jako v případě dalších chorob, tak i zde roli hraje prevence. Snížení stresu, dostatek spánku a pestrá strava ale často neovlivní vrozenou hypertenzi způsobenou rodinou anamnézou.

Hypertenze může mít fatální následky

Krevní tlak se dělí na dva typy – systolický a diastolický. První zmíněný udává tlak v tepnách v momentě, kdy srdce tlačí krev ven. Druhá hodnota sděluje tlak mezi stahy a při odpočinku. Normální hodnota je přitom mezi 90/60 až 120/80 mmHg. U tlaku s hodnotou 140/90 mmHg a vyšší mluvíme o hypertenzi.

Rizika spojená s hypertenzí mohou být fatální. Příliš vysoký tlak vyvinutý na stěny arterií a cév způsobuje vážná poranění srdce, snížení průtoku krve a v extrémních případech hrozí pacientům infarkt myokardu a s ním spojené riziko smrti.

V boji s vysokým tlakem vám pomohou brambory

Prostředků v boji s vysokým krevním tlakem je hned několik a prevence u nich hraje důležitou roli. Tlak vám sníží pravidelný pohyb, pestrá strava a dostatečně kvalitní spánek. Případné stresové situace řešte hlubokým dýcháním a relaxační hudbou.

Jestliže bojujete s vysokým krevním tlakem, upravte si jídelníček. Lékaři obecně doporučují omezení soli v jídle. Kuchyňská sůl se skládá z chloru a sodíku a nadměrné užívání sodíku má vliv na zvýšení krevního tlaku. Doporučená dávka je přitom 1 500 mg sodíku za den.

Hypertenzi pozitivně ovlivňují také potraviny s vysokým obsahem draslíku. Jedním z jeho největších zdrojů jsou brambory. Najdete ho ale i v dalších běžně dostupných potravinách, jako jsou:

  • rajčata,
  • pomeranče, 
  • žlutý meloun,
  • batáty.

Když prevence nestačí, je čas na doplňky stravy

Zdravá strava a pohyb bohužel vždy nestačí, zejména u lidí s nepříznivou anamnézou. Pro ně jsou tu přírodní doplňky stravy a jedním z nich je kanabinoid CBD

Jeho vliv na kvalitu života a zejména snížení hypertenze poprvé popsala studie v časopise Journal of Clinical Investigation vydaná v roce 2017. Navzdory malému vzorku respondentů u vybraných dobrovolníků potvrdila snížení systolického tlaku a srdeční frekvence. 

Pokud chcete tento alternativní způsob léčby vyzkoušet i vy, nezapomeňte vybírat kvalitní CBD produkty. Ty bez problémů zakoupíte na webu Cibdol.cz.

Věnujte boji s hypertenzí pozornost. Vysoký krevní tlak na rozdíl od jiných nemocí nebolí a často udeří nečekaně a nezvratně. Při boji s ním vám přitom pomůže už drobná změna životního stylu, která může pozitivně ovlivnit i další aspekty vašeho života. 

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Proč jsou venkovní sauny tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy