Znáte devět bylin, které rychle nastartují tělo i ducha?

Mít pořád dost energie, cítit se dobře a ještě u toho hezky vypadat. Kromě zdravého životního stylu nám může pomoci těchto devět bylin, které se podílejí na naší dobré kondici. Současně poskytují tělu šetrnou detoxikaci. Znáte je všechny, nebo některou budete zkoušet poprvé?

Heřmánek římský

Tajemství heřmánku znaly už naše babičky, které z něj vařily čaj i připravovaly obklady. I dnes je jednou z nejoblíbenějších bylin užívaných především díky svému příznivému vlivu na trávení.

Ostropestřec mariánský

Jinými slovy balzám pro naše játra. Je jednou z nejlepších cest, jak přírodně podpořit játra a jejich celkovou regeneraci. Je velice důležitý právě pro zachování detoxikační funkce jater a jejich ochranu před působením volných radikálů. Tento antioxidant podporuje trávení i detoxikaci organismu.

Pampeliška lékařská

Ze školních herbářů ji také známe jako smetánku lékařskou. Tahle rostlina není jen ozdobou do vlasů, má blahodárný účinek na činnost jater a působí močopudně. Pomáhá tak z těla vyplavovat nečistoty a tím přispívá k detoxikaci, příznivě působí na zdraví močových cest i na trávení. Ukrývá v sobě také spoustu vitaminů a minerálů.

Pýr plazivý

Nenápadná rostlinka, která v detoxikační kúře určitě nesmí chybět. Působí močopudně a šetrně tak pracuje na odvodnění organismu a podporuje tedy i dolní močové cesty. Mimo jiné pozitivně ovlivňuje tvorbu otoků.

Kopřiva dvoudomá

Příjemného pohlazení se od ní nedočkáme, ale její umění uvnitř organismu je veliké. Podporuje schopnost jater čistit krev a pomáhá tělu zbavit se přebytečné vody a dalších škodlivých látek. Má dobrý vliv na funkci jater, jež jsou důležitá pro trávení tučných jídel, kterých bychom se měli sice vyvarovat, ale malé neřesti k životu patří…

Listy břízy bělokoré

Možná obyčejná bříza, ale s listy neobyčejných vlastností. Mají silné močopudné účinky a odstraňují z těla škodlivé toxiny, kyselinu močovou i přebytečnou vodu. Bříza pročišťuje ledviny a pomáhá také našim kloubům. Příznivě mimo jiné působí i na trávicí systém.

Yucca

Už Indiáni věřili v její výjimečné detoxikační schopnosti. Yucca v těle funguje jako přírodní čistička. Dokáže rozvolnit toxické látky a sedimenty, které se v našem těle usadily, a tím přispívá k jejich pozvolnému odstranění z těla. Indiáni věřili, že když máme čisté tělo, máme čistou i mysl.

Chlorella

Tato zelená sladkovodní řasa pomáhá našemu tělu při odstraňování těžkých kovů. Podporuje tak správné fungování orgánů s významnou detoxikační funkcí, jako je žlučník, játra, ledviny. Je silným antioxidantem, brání naše buňky před nepříznivým oxidativním stresem a podporuje metabolismus a trávení. Tělo ji vítá také díky řadě vitaminů a minerálů, které obsahuje.

Zelený ječmen

Toto skvělé přírodní tonikum je bohaté na aktivní enzymy, vitaminy, minerály, stopové prvky, aminokyseliny i jedinečnou látku – chlorofyl, který ještě ze školy známe jako přírodní zelené barvivo, díky němuž je možná fotosyntéza. I náš organismus ho ocení.

Silných devět bojovníků

Pamatujte, že i byliny je nutné užívat podle návodu na obalu, nebo věrohodného doporučení. Jestli se vám nechce si doma míchat své směsi, vyzkoušejte 14 denní očistnou kúru s doplňkem stravy DetoxElixeer MAX, který kombinuje účinky právě těchto devíti pečlivě vybraných bylin. DetoxElixeer MAX je navíc obohacený o prebiotikum (galaktooligosacharidy), které je zdrojem energie pro přátelské bakterie v našem organismu.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Odpočinek v sauně

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny od společnosti Saunasystem.

Kuchyňské potřeby

Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy