Přerostly vám vaše dluhy přes hlavu a už nevíte, co si s nimi počít a jak je správně řešit? Máte více půjček a nevíte, kterou zaplatit dříve? Pokud jste vaši finanční tíseň několikrát vyřešili tím, že jste si sjednali další půjčku do výplaty a teď nevíte jak je všechny zaplatit, nejspíše jste se dostali do začarovaného kruhu. 

Jestliže vám nezbývá dostatek peněz pro zaplacení vašich sjednaných úvěrů, je potřeba vzniklou situaci začít řešit dříve, než si vás najde exekutor. Čím dříve totiž začnete váš problém řešit, tím více máte možností jak z něj najít cestu ven. Nečekejte tedy na exekuční příkaz a nesnažte se sami něco vymyslet, ale co nejdříve vyhledejte odbornou pomoc.

Co se stane, když splátku nezaplatíte?

Přišel den splátky a vy na ni nemáte dostatek financí? Společnost, která vám peníze půjčila vám přidá pár dní k dobru, jestli částku uhradíte nebo se s nimi domluvíte na náhradním řešení. Pokud tak ale neučiníte, dostanete se do upomínkového řízení – poskytovatel vás bude kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo poštou. 

Pokud stále nebudete reagovat a uplynou tři měsíce, přistoupí poskytovatel k nejzazšímu řešení vymáhání dluhu, kterým je soudní řízení. Jedná se o občanský soud nebo exekuční či insolvenční řízení. Tomu se snažte za každou cenu vyhnout, proto svůj problém vždy začněte řešit včas. Vždy existuje vhodné řešení a to nejhorší, co můžete udělat, je dělat „mrtvého brouka“. Tím svoji situaci ještě zhoršíte.

Řešení v podobě pojištění

Při sjednání bankovní, ale třeba i nebankovní půjčky bez registru byste měli myslet na to, že se můžete dostat do situace, kdy váš dluh nebudete schopni splácet. V tomto případě se vašeho dluhu ujme pojišťovna, která zaplatí měsíční splátku za vás. Nejčastěji se jedná o pojištění pro případ úmrtí, pracovní neschopnosti a plné invalidity.

Požádejte o odklad splátky

Potkaly vás tento měsíc vyšší výdaje, než s jakými jste počítali, a kvůli tomu vám nezbývá dostatek financí na úhradu pravidelné měsíční splátky, ale víte, že příští měsíc už splátku řádně zaplatíte? V takovém případě požádejte banku či nebankovní společnost, u které jste si peníze půjčili, o odklad splátky. 

Je potřeba, abyste neotáleli s oznámením vašeho problému. Společnost, která vám poskytla finance, musíte kontaktovat s velkým předstihem, aby měla dostatek času na váš požadavek zareagovat. Každý klient totiž vyžaduje individuální přístup. Někomu bude více vyhovovat odklad měsíční splátky a pro někoho je výhodnější prodloužení doby splatnosti, díky čemuž dojde ke snížení měsíční částky.

Kdo vám může pomoci?

Pokud se dostanete do situace, kdy vám chybí peníze na více splátek najednou, pak bude nejlepší, když se obrátíte na neziskovou společnost, která se zadluženým lidem snaží v takových chvílích pomoci. Jedná se například o občanskou poradnu, kterou naleznete v mnoha městech, nebo sdružení SPES. Tyto společnosti je možné kontaktovat telefonicky, e-mailem, nebo osobně. Poradce vám zdarma poradí, jaké splátky musíte zaplatit jako první a u kterých se vyplatí požádat o odklad či snížení.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy