Potřebujete půjčit peníze? Neměli byste mít žádný problém. Tedy teoreticky. Především bankovní domy nemají žádnou povinnost půjčovat úplně každému. Pokud vás odmítnou, je zapotřebí reagovat. Alternativ je poměrně hodně. Rozhodně se nejedná o žádnou bezvýchodnou situaci. My se na některá základní východiska z této situace podíváme mnohem podrobněji.  

Na světě není jen jedna jediná banka!

Jestliže vás některá z bank odmítla, můžete jít do některé jiné. Každý bankovní dům má podmínky pro poskytování půjček nastavené úplně jinak, takže se může dost dobře stát, že vám u některé jiné banky vyhoví a vámi požadovanou částku vám nakonec ochotně půjčí. Standardně mají banky scoringový systém, kterým hodnotí bonitu klientů. U některé z bank prostě můžete vyjít z pohledu poskytnutí půjčky reálně. Jinak se banky také soustředí na výši vašeho aktuálního příjmu a mnohé další tradiční podmínky.

Kdy už banku raději nezkoušet?

V případě, že vás minimálně dvakrát v těchto finančních institucích odmítnou. Poté už zřejmě nemá smysl pokoušet štěstí v bankovním sektoru dál. Prostě vám nechtějí půjčit a zřejmě k tomu mají dost pádný důvod. Máte-li záznam v registru dlužníků, případně exekuce, můžete se s úvěrem velmi rychle rozloučit ihned a ušetřit si zbytečný čas, který budete mrhat žádáním o půjčku v některé z bank. 

Zkuste požádat o nižší půjčku

Tato alternativa je vcelku logická. Není přece problém půjčit si menší sumu. Tím pádem se pochopitelně upraví i vaše bonita. Některé společnosti vám dokážou nabídnout menší půjčku, přičemž vyšší sumu vám předtím nabídnout odmítly.   

U nebankovních společností pravděpodobně uspějete

Vyzkoušejte půjčku u některé z nebankovních společností. S největší pravděpodobností vám ji poskytnou. Schvalovací mechanismy jsou tady poněkud benevolentnější. K dispozici je u nebankovních společností také bezúročná půjčka, respektive první půjčka zdarma. U nebankovních společností mnohdy půjčí také lidem, kteří třeba nemají pravidelný příjem. Často stačí pouze to, že člověk nemá záznam registru dlužníků.  

Mnohdy stačí počkat a zvýšit svůj příjem

Jestliže je hlavním důvodem zamítnutí vaší žádosti zápis v registru dlužníků, pak vám možná nezbude než počkat zhruba 4 až 5 let od doby, kdy jste měli poslední prohřešek. Váš záznam pak bude smazán. Jinak se samozřejmě za určitou dobu zvýší váš příjem. Všeobecně se aktuálně průměrná mzdy zvyšuje, takže šance existuje.

Banky nemají povinnost vám situaci vysvětlovat

Čekáte na vysvětlení ze strany banky, proč vlastně nejste vyhovujícím žadatelem o půjčku? Pak to raději nedělejte. Čekání je zbytečné. Banky nejsou povinné vám cokoli vysvětlovat. Ideální je realizovat srovnání půjček mimo bankovní sektor na internetu. Třeba budete úspěšní. 

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy