V zimě dopřejte vlasům lehkost a ochrannou hydratační péči

V chladných měsících jsou naše vlasy samy o sobě zatěžovány natolik, že péče o ně by měla být lehká, přesto výživná. Většina vlasových přípravků sice slibuje péči a napravení poškozených a namáhaných vlasů, ovšem vlasy současně zatěžuje složením s velkým podílem chemických látek. Díky tomu je kštice možná čistá a voňavá, ale zároveň zplihlá a bez života. Vyhněte se chemickému koktejlu obsaženému v šamponech z drogerie a vyzkoušejte kosmetiky s minerály z Mrtvého moře.

Chladnější měsíce skýtají mnoho nástrah. Nepříznivé klimatické podmínky, přechody ze zimy do vytopených místností a nošení pokrývek hlavy, to vše se negativně podepisuje na jejich kráse a zdraví. Výsledkem je unavená, zplihlá hříva bez života, zvýšená citlivost pokožky hlavy, nadměrné maštění a křehčí vlasová struktura, která způsobuje větší náchylnost k lámání a následnému vypadávání. Jaké kroky podniknout, aby vaše hlava vypadala jako po návštěvě kadeřníka po celý podzim a zimu?

Povolejte na pomoc cenné minerály z Mrtvého moře

Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků, jako je hořčík, vápník a draslík. Navíc ale ještě obsahuje 12 minerálů a stopových prvků, které nenajdete v žádném jiném moři na světě. Sůl z Mrtvého moře má koncentrovanější podíl minerálů z toho důvodu, že bahno se tvořilo na dně tisíce let. To všechno dohromady stojí za věhlasnými léčivými a kosmetickými účinky, z kterých mohou čerpat novou sílu i vaše vlasy.

„Šampon s obsahem minerálů z Mrtvého moře šetrně odstraní nečistoty, obnovuje přirozené pH pokožky a její ochrannou vrstvu. Vzácné minerály pomáhají revitalizovat a zpevňovat vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživují kořínky, posilují je a tím přispívají ke zmírnění nadměrného vypadávání vlasů,“ popisuje benefity Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Na čisticí péči navazuje doplňková intenzivně vyživující péče kondicionéru ze stejné řady. „Kondicionér obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře. Je nezbytný pro dlouhé vlasy, které se často během sušení a česání poškozují. Pro optimální výsledek nechte pět minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Kondicionér obnovuje lesk a barvu a usnadňuje rozčesávání. Vlasy tak zůstanou hebké, lehounké a příjemné na dotek,“ dodává Ludvíková.

Péče nejen navenek, ale i zevnitř

Klíčové pro výživu jsou hlavně minerály a některé vitaminy. Pro zlepšení kvality vlasů zapracujte na životosprávě a pitném režimu. V chladnějších měsících zvyšte příjem zejména vitaminu B. Najdete ho v masu, kvasnicích nebo vejcích. Ze svého jídelníčku vyřaďte tučná a sladká jídla, naopak přidejte na ovoci, zelenině a proteinech. Neměli byste zapomínat ani zinek a selen, jejichž zdrojem jsou ořechy, semínka, ryby. Za vyzkoušení stojí také potravinové doplňky pro zlepšení kvality vlasů.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí finská sauna od společnosti Saunasystem.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy