Foto: unsplash.com

Organizace svatby s sebou přináší krom radostných povinností i nemálo vypjatých situací. Výběr a rezervace místa, zařizování cateringu nebo sestavení programu dne. To všechno jsou náročné záležitosti, které mohou prověřit nevěstinu odolnost vůči stresu. Lze vůbec slovo stres úplně vyškrtnout ze svatebního seznamu a co pro to můžete udělat?

Plánujte včas

Pokud si chcete ušetřit spoustu stresu během příprav svatby, začněte s jejím plánováním opravdu brzo, a to ideálně hned po zásnubách. Nejprve se začněte poohlížet po místě, kde by se měl váš velký den odehrát. Hned další položkou na vašem seznamu by měl být svatební fotograf. Možná že si říkáte, že na shánění fotografa je rok před akcí ještě brzo, to je však omyl. Svatební fotografové mají mnohdy plný kalendář i na dvě sezóny dopředu. Proto s jeho výběrem zbytečně neotálejte.

Nebojte se požádat o pomoc

Pokud jste v roli nevěsty právě vy, nebojte se zmobilizovat své kamarády či svědkyni. Tíha svatebních příprav rozhodně nemusí ležet pouze na vašich bedrech. Stejně tak se můžete obrátit na budoucího manžela a jeho známé. Dejte si dohromady seznam toho, co zvládnete zařídit bez pomoci, a činnosti, které nevyžadují vaši přítomnost či zapojení, klidně přehoďte na někoho jiného. Ušetříte si tak spoustu zbytečných starostí i stresu.

Mějte všechny informace pohromadě

Organizace svatby si žádá pečlivé plánování, a pokud si chcete ulevit od zbytečné paniky či zmatků, shromažďujte všechny informace na jednom místě. Skvěle vám k tomu poslouží speciální svatební plánovač nebo obyčejný linkovaný sešit. Do něj si pak můžete zapisovat všechny věci, které potřebujete ohledně svatby zařídit. Nezapomeňte si je také postupně odškrtávat. Pečlivě si zaznamenávejte i kontakty na nejrůznější klíčové osoby (oddávající, pronajímatel svatebního místa, asistentka z půjčovny šatů), ať je máte pro případ nejasností či komplikací po ruce a zbytečně nezmatkujete.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy