foto: pixabay

Nošení roušky se stává součástí naší každodennosti. Ženy se tak učí, jak se ideálně nalíčit pod roušku a jak pečovat o pleť zatíženou jejím nošením. V posledních dnech se zdá, že nám tato relativně nová dovednost opět na nějaký čas přijde vhod.

1. Vsaďte na výrazné líčení očí

Povinné nošení roušek pro ženy a dívky znamená dát vale plnému make-upu, rtěnkám a leskům na rty a zaměřit svou pozornost na to, co zbývá: oči a obočí. V dané situaci je totiž ideální čas s jejich líčením více experimentovat.

Své oči můžete zvýraznit vhodnými očními stíny, zkuste třeba paletku očních stínů v různých odstínech šedi, jež vašemu pohledu dodá potřebnou hloubku. Tu pak můžete ještě více podtrhnout použitím tužky pro efekt kouřových očí. Takové líčení očí poté můžete oživit například výraznějším lakem na nehty, díky neutralitě šedé se k němu bude hodit jakákoliv barva.

2. Odstín přizpůsobte barvě očí

Při výběru očních stínů se vyplatí zohlednit také barvu vašich očí. „Pro modré oči volte hnědé či měděné odstíny s oranžovými podtóny, které modrou barvu podtrhnou. Pro světle modré oči můžete zvolit i tmavě modrou. K očím zeleným se nejlépe hodí odstíny červené a růžové s podtóny do fialové, vínové či kaštanové. Pro hnědé oči můžete volit téměř jakýkoliv odstín, ale chcete-li jim dodat hloubku, vsaďte na chladné tóny. A pokud máte oči spíše oříškové, budou ideální zlatavé a fialové tóny,“ doporučuje kosmetička a vizážistka Adéla Komárková s tím, že pro celodenní nošení je u očních stínů důležité nanést nejprve podkladovou bázi, aby se nerozmazávaly. Doporučujeme bázi pod oční stíny, která vytváří optimální základ pro perfektní, souměrný a dlouhotrvající oční make-up a zároveň je šetrná k jemné pokožce očního okolí.

3. Nezapomínejte na řasy i obočí

Líčení očí vždy korunuje použití řasenky, která je pro řadu žen nejdůležitější součástí kosmetické výbavy. Po nalíčení očí věnujte náležitou pozornost i obočí. Upravené zvýrazněné obočí totiž dodá základní rám vašemu obličeji. Jelikož je nyní v kurzu obočí hustší, nepřehánějte to s vytrháváním. Obočí pročešte a následně dotvarujte či dobarvěte tužkou. Přirozeného vzhledu dosáhnete pomocí tekutého fixu pro precizní tvarování.

4. Správná péče o pleť je nezbytná

Jakkoliv je v boji proti šíření obávaného viru rouška přínosná, pleť uzavřená delší dobu pod vlhnoucí tkaninou příliš nejásá. Vlhké a teplé prostředí je rájem pro množení bakterií, mohou se s větším rizikem objevit vyrážky nebo zhoršit akné. Každodenní péče o pleť tak během období povinného nošení roušek ve vnitřních prostorách dostává nový rozměr.

Základem je pravidelné důkladné čistění pokožky, a to alespoň dvakrát denně, ráno a večer. „Nejprve si umyjte obličej vlažnou vodou a dobře ji vysušte, pak pokračujte kvalitními pleťovými přípravky na čištění pleti a poté pleťovými vodami či toniky. Při dlouhodobém nošení roušky je také velmi vhodné vynechat celoobličejový make-up, abyste svou pleť ještě více nezatěžovaly,“ poukazuje vizážistka Komárková. Pokud se bez make-upu prostě neobejdete, raději ho ošetřete fixačním sprejem na make-up. Nezapomeňte ani na pravidelné oživení pleti kvalitním hydratačním krémem.

5. Svou pleť hýčkejte

Pokud jste dosud o svou pleť příliš nepečovaly, nošení roušek by to mělo změnit, protože pokožka neustálým zakrýváním trpí. Nejlépe dvakrát do měsíce si udělejte poctivý pleťový peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a navrátí pleti svěžest. Pokožce prospívají i speciální masky, které ji vyživí a ochrání před opakovanou zátěží.

6. Když se bez rtěnky neobejdete

Některé ženy se bez rtěnky cítí nesvé, proto se ani při používání roušky nevzdávají svých zvyků. Aby rtěnka vydržela i v prostředí pod rouškou, stačí dodržet několik základních rad. Před samotným použitím rtěnky je vhodné nanést podkladovou bázi pod rtěnku trend IT UP Expert, která zahladí drobné vrásky a nerovnosti a díky bambuckému máslu rty zvláční a vyživí. Používejte rtěnky s dlouhotrvajícím efektem, ty jsou odolné proti otěru a nebudou se obtiskovat do roušky. Vhodná je například dlouhotrvající rtěnka. Při jejím používání se navíc doporučuje pravidelně provádět peeling i na pokožce rtů nebo jí dopřát vyživovací masky. Zbytky rtěnky a odumřelé buňky odstraní například peeling na rty, který rtům navrátí jemnost.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy