O vlasech se říká mnoho. Někdo je bere jen jako ochranu pokožky hlavy, pro někoho jsou naopak symbolem krásy či charakteristickým poznávacím znamením. Ať tak či onak, v rámci péče často podléháme různým mýtům a teoriím, které o vlasech mezi lidmi kolují, a málokdy si uvědomujeme, že jsou tyto názory založené na zcela nesmyslném základu. Přinášíme pár tipů, jak se správně starat o vlasy a jaké produkty při tom používat.

Každý typ vlasů má individuální charakter

Pokud se chcete vyhnout nepravdivý mýtům a o své vlasy řádně pečovat, pokuste se nejprve sami vypozorovat, co jim prospívá a co naopak nikoliv. Každý člověk je jedinečný a stejně tak je tomu v případě vlasů – ne každému tak vyhovuje ta samá péče, kosmetické produkty či styl konečného stylingu. Proto je důležité nespoléhat na univerzální návod, ale naopak aktivně zkoušet, pozorovat a hledat to nejlepší řešení, díky kterému budou vaše vlasy zdravé a plné života po co nejdelší možnou dobu.

Každodenní péče

Přestože univerzální návod na péči o vlasy neexistuje, je dobré držet se při běžné každodenní údržbě základních bodů a postupovat systematicky tak, abychom dosáhli kýžených výsledků. „Nevadí, pokud si vlasy myjete každý den, není totiž pravda, že by častější mytí vlasy ničilo či jinak zatěžovalo. Co je však důležité, je výběr správných kosmetických produktů, které by měly být vybírány přímo na míru vašemu typu vlasů,“ uvádí odbornice na vlasovou péči Renáta Gacková ze společnosti kadeřnických potřeb PULS Praha.

Sušení vlasů

„Při vysoušení vlasů si dávejte pozor na přílišné tření ručníkem, lepší je vlasy v ručníku jemně promačkat a nechat proschnout na vzduchu. Pokud je součástí vaší vlasové údržby také fénování, vždy do délek aplikujte thermoprodukt, který vlasy ochrání před příliš vysokým teplem. Vlasy následně pročešte všemi směry a při fénování dodržujte pravidlo „fén jde vždy za hřebenem“, čímž docílíte dokonale uhlazeného a zaceleného vlasu,“ radí Gacková.

Jaké produkty tedy používat?

Pokud občas ráno nestíháte, ale na hlavě už nemáte včerejší krásný účes, tak si můžete pomoct suchým šamponem. Například pokud máte tmavé vlasy tak je pro vás vhodná novinka suchý šampon NATULIQUE Dark Hair Dry Shampoo. Tento suchý šampon byl totiž speciálně vyvinut pro tmavší odstíny vlasů, snadno absorbuje přebytečnou mastnotu, nezanechá žádné nežádoucí bílé či šedé stopy a ještě vlasům díky svému čistě přírodnímu složení prospěje. Díky extraktům z listů jasmínu a borůvek budou vlasy opět svěží rychleji, než napočítáte do tří.

Samozřejmostí je naprostá absence chemie, certifikovaná BIO kvalita, a také fakt, že přípravek mohou používat také vegani. Vzhledem k tmavému zabarvení spreje předejdeme nepříjemným šedivým, či bílým stopám na vlasech. NATULIQUE Dark Tone Dry Shampoo je k dostání v salonu Organics by Filip Gregor, či v jiných kadeřnických salonech za cenu 850 Kč.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy