Foto Shutterstock

Lidé se dělí na různé tábory, kdy jedni striktně odmítají různá pojištění. Ať už jde o pojištění nemovitosti, cestovní pojištění nebo životní. Pak jsou tací, kteří by i rádi, ale neorientují se v nepřeberné nabídce a neznají nikoho, kdo by jim poradil, a také jsou lidé, kteří si plně uvědomují rizika, která sebou život přináší a pro svůj klidný spánek mají v produktech, které kryjí různá životní rizika pořádek a nespoléhají na náhody.

Životní pojištění není nutné, je zcela dobrovolné. Tudíž záleží čistě na každém, jak se rozhodne. Ovšem životní pojištění by měl bezesporu mít každý, kdo založí rodinu nebo si pořídí nemovitost na úvěr. Životní pojištění může a nemusí (podle nastavení) krýt různá rizika, jako je úraz, nemoc, invalidita, dlouhodobý pobyt v nemocnici a mimo rizik může jít také o pojištění investiční, kdy se vedle krytí rizik i určitá část kumuluje a dotyčný zároveň i šetří.

S lepším přehledem finančních produktů a nastavením životního pojištění vám může pomoci kalkulačka životního pojištění. Informace a nabídku různých pojišťoven si můžete prostudovat z pohodlí domova, případně si zkrátit cestu tím, že oslovíte finančního poradce, který má všeobecný přehled. Stačí mu sdělit své požadavky a najde vám finanční produkt na míru. Kdy se vyplatí sjednat si životní pojištění?

Plánujete založení rodiny

Rozhodně o něm uvažujete, pokud hodláte založit rodinu. Tedy plánujete potomka, zejména je-li rodina závislá na vašem příjmu. Takový výpadek a nezajištění rizik by se mohl vymstít. Rodinná peněženka by na tom nemusela být zrovna nejlépe.

Plánujete svatbu

Totéž platí v případě svatby, i když dítě ještě v plánu nemáte. Stát se může cokoli a výpadek jednoho platu může znamenat katastrofu. Pokud máte dostatečnou finanční rezervu, abyste dokázali dokázali bez problémů fungovat třeba 3 měsíce a déle s jedním platem, pak je životní pojištění pouze na vašem dalším zvážení. V případě, že nejste schopni našetřit tolik peněz, abyste měli z čeho platit nájem, splátky a další položky po dobu 3-6 měsíců, pak může být životní pojištění tím, co vám vytrhne třísku z paty.

Pokud máte úvěry

Když už si člověk vybírá životní pojištění, doporučují finanční experti zahrnout do této částky i veškeré dluhy (nejčastěji jde o úvěr na bydlení). V případě vaší smrti bude mít osoba, kterou uvedete jako obmyšlenou (oprávněnou), dostatek prostředků na splácení zbývajícího dluhu. V takovém případě se na žádné slevy či úlevy nehraje. Zajištění osoby jejíž osud vám není lhostejný, máte ve svých rukou.

Jste podnikatel s malou firmou 

Velice prospěšné může životní pojištění být v případě, že vlastníte malý podnik. V době vaší nepřítomnosti (z důvodů úrazu či vážné nemoci) mohou zaměstnanci nadále fungovat a vaše firma nezkrachuje. Životní pojištění lze rovněž využít k získání drobné půjčky pro podnikatele.

Životní pojištění by měli mít i lidé, kteří mají vysoce rizikové povolání případně nebezpečné hobby, jako jsou adrenalinové sporty. Ale to už je potřeba si sjednat pojištění zvlášť, kde jsou nastavená jiná pravidla než u běžné životní pojistky.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy