Foto: pixabay.com

Víno, ženy, veselí, burčák a zpěv! To a mnohem více je největší vinařský svátek – vinobraní. Každoročně se na ni chystají desetitisíce turistů a milovníků vína! Největší tradiční vinobraní na Moravě se letos nekonají, ale to neznamená, že nebude kde slavit. Velká pódia a davy návštěvníků nahradí celé řada menších, ale o to autentičtějších oslav přímo ve vinařských obcích. Již od konce srpna až do začátku října se tak můžete těšit na parádní oslavu nové úrody vína.

Září je měsíc vínu zaslíbený. V tento čas si můžete užít nejvíce oslav vína, jeho úrody a plodnosti. Už řecký bůh vína Dionýsos proslul veselím a bouřlivými slavnostmi. A příchod nového ročníku vína se slaví i dnes bohatým kulturním program, ale hlavně vínem. Zatímco za monarchie byly slavnosti vína výsadou hlavně bohatších obyvatel, dnes jsou už naštěstí víno a radosti s ním spojené dostupné všem.

A na co se můžete těšit?

Na každém vinobraní probíhá ochutnávka vín z minulých ročníků. Náš unikát, burčák, teče proudem! Hudba hraje k tanci a poslechu. A samozřejmě nechybí spousta dobrého jídla. Někdy jsou součástí různé scénky a taneční představení či jiný kulturní program.

Kdy a kam letos na vinobraní?

12. září – Vinobraní Moravská Nová Ves

Tradiční vinobraní se koná v malebném prostředí sklepních uliček Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi, kde kromě tradičního programu čekají i otevřené sklepy místních vinařů s víny I prvním burčákem. Bohatý kulturní program pro dospělé potrvá do pozdních nočních hodin, ale během dne sin a své přijdou I děti.

12. září – Strážnické vinobraní

Slavnostní krojovaný průvod, jarmark tradičních lidových výrobků a gastronomických specialit, aktivity pro děti, ale i kulturně laděný program připravilo na letošní oslavy vinobraní město Strážnice. Chybět samozřejmě nebude ani víno či burčák.

18. – 19. září – Velkopavlovické vinobraní

Tradiční vinobraní se stánky s vínem, burčákem, dobrým jídlem a bohatým kulturním programem čeká návštěvníky v areálu u Sokolovny ve Velkých Pavlovicích. Při sobotním programu nebude chybět ani tradiční průvod se scénkou.

18. – 20. září – Mělnické vinobraní

Třídenní slavnosti v historickém městě nad soutokem Labe a Vltavy se konají třetí zářijový víkend. Těšit se můžete na pestrý program na čtyřech scénách, ale také na bohatou nabídku gastronomických specialit a řemeslných stánků. Svá vína a čerstvý burčák nabídnou vinaři nejen z českého regionu.

26.- 27. září. – XXIV. Karlštejnské vinobraní

Velkolepé středověké slavnosti proběhnou na hradě i v podhradí letos na Karlštejně už po čtyřiadvacáté. Tradičně budou přichystány ochutnávky vín, burčáku, ale i historické tance, souboje šermířů a další vystoupení nespočtu postav ve stylových gotických oděvech.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy