Jste vystresovaní z práce, máte časté bolesti hlavy a zad, potřebujete někde rychle a účinně dobít baterky a načerpat novou energii? Na všechny tyto trable existuje jedno slovo: lázně! Balneoterapie už dávno není jen pro nemocné nebo věkově starší. Má co nabídnout i mladým. Tady je šest důvodů, proč byste o lázních měli uvažovat, i když se do důchodu zdaleka ještě nechystáte.

1. Relax po náročném období 

Porady, uzávěrky, inventury… Bylo toho na vás v poslední době moc? Lázeňský pobyt prospěje nejen městem vynervovaným třicátníkům, ale i všem ostatním, kteří se potřebují zbavit nahromaděného stresu. Zkombinujte tradiční koupele, masáže, obklady a další procedury s kouzlem nezaměnitelné lázeňské atmosféry a harmonizujte tak svoji přetíženou mysl.

Náš tip: Vyzkoušejte oxygenoterapii, což je léčebná procedura, při níž vdechujete větší množství kyslíku, než je běžné. Tento proces zvyšuje energii, zlepšuje paměť, zklidňuje a celkově regeneruje.

2. Získání nových zážitků

Návrat do časů minulých je v poslední době v kurzu. Retro zkrátka jede. Atmosféru První republiky zažijete třeba v lázních Darkov. Tento speciálně sestavený balíček nabízí vybrané lázeňské procedury podložené tradicí, ubytování ve stylově zařízeném pokoji a speciální prvorepublikové menu. Dále se můžete projet historickým automobilem, vyfotit se ve vtipném fotokoutku či získat jubilejní sadu historických pohlednic.

Náš tip: Teplý rašelinový obklad je jedna z nejstarších, ale i nejúčinnějších forem přírodní terapie. Rašelinový zábal uvolňuje ztuhlé svaly, prohřívá tělo, mírní bolesti i stres.

3. Servis „porouchaného“ těla

Pokud se nemůžete pořádně narovnat, tuhne vám krk nebo vás trápí bolesti hlavy, pak je na místě se zamyslet. Na vině mohou být sedavý životní styl a hektické pracovní tempo. Posílit oslabené svaly, uvolnit ty ztuhlé, zapojit nevyužité a celkově dát tělo dohromady se dá právě v lázních. Spojíte zde v krátkém čase intenzivní rehabilitaci na špičkové úrovni s přírodními procedurami, což vám přinese nejen rychlou úlevu, ale také pomůže potížím do budoucna předcházet.  

Náš tip: Léčba extrémním chladem při krátkém 3minutovém pobytu v kryokomoře zlepšuje funkci svalů a kloubů, působí protizánětlivě, snižuje bolestivost a urychluje hojivé procesy.

4. Posílení imunity

Zejména na podzim a v zimě bývá naše obranyschopnost snížená. Posílit ji můžeme zdravým jídlem, pohybem, otužováním, saunováním, ale také masážemi, koupelemi a dobře naplánovaným odpočinkem. To všechno dokáže unikátně propojit lázeňská péče. Vyrazte do lázní na týden a načerpejte energii na další dva měsíce.

Náš tip: Vodní uhličitá koupel obalí vaše tělo do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zlepšuje její prokrvení, má příznivý vliv na srdeční a cévní systém, i na celý organismus.

5. Skvělá dovolená po celý rok

Když potřebujete na chvíli „vypnout“, ale nemáte dost času, dost peněz, v zahraničí se nedomluvíte, nebo se vám prostě do ciziny nechce, můžete na krátkou víkendovou dovolenou nebo i delší týdenní vyrazit do lázní. Na organizmus to může mít podobný vliv jako pobyt u moře, ale pro vás to bude podstatně snazší.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy