Foto: GERnétic

Krémy Synchro a Cytobi od GERnétic slaví padesátiny! Přinášíme rozhovor s Alenou Kimlovou, hlavní firemní kosmetičkou a školitelkou GERnétic pro ČR a SR.

Je neuvěřitelné, že se nějaký produkt v kosmetickém světě dožije půl století a je stále oblíbený. Jak to krémy Synchro a Cytobi dokázaly?

Jejich mnohaleté místo na kosmetickém trhu je dáno prověřenou účinností a výraznou kvalitou. Příznivé efekty na pleti jsou citelné i viditelné, klientky jsou spokojené a k oběma přípravkům se pravidelně vrací. Některé z mých klientek tvrdí, že krémy jsou téměř návykové a přestat je používat je téměř nemožné.

Co je onou tajnou ingrediencí, která je předurčuje k úspěchu?

Díky velké zkušenosti v oblasti biotechnologie se v Laboratoires GERnétic Synthèse extrahují z přírodních zdrojů veškeré základní živiny nutné pro zdraví a krásu, aby mohly být následně vloženy do vyráběných přípravků. Prioritním cílem je dopravit do nitra buněk charakteristickou podstatu všech aktivních prvků. Samotnou kvintesencí celé snahy je vyživit a stimulovat veškeré buňky. Maximální komplexnost aktivních látek, která odpovídá potřebám zralé pokožky, činí z přípravků Synchro a Cytobi nenahraditelné produkty. Důmyslně promyšlený koktejl vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin vyvažuje fyziologické funkce a rychle zlepšuje kvalitu pokožky, zpevňuje kontury obličeje. Proto slaví tyto přípravky na kosmetickém trhu dlouhodobý úspěch.

Opravdu neprošly žádnou inovací?

Receptury kosmetiky GERnétic jsou svým složením zcela mimořádné od samého počátku. Obsahují extrémně vysoké množství charakteristických surovin, které jsou voleny tak, aby péče vycházející ze specifických potřeb přinášela optimální výsledek. Samozřejmě, že v Laboratořích GERnétic neustále probíhá výzkum a hledání nových účinných látek, jimiž jsou přípravky obohacovány. A současně s tím je dbáno na to, aby byly dodrženy legislativní předpisy a veškerá nařízení.

Základem obou krémů je olej ze sladkých mandlí, sóji. Proč právě tyto oleje?

Mandlový olej obsahuje velké množství vitamínů a minerálních látek, sójový olej je zdrojem lecitinu, velkého množství antioxidantů a nenasycených mastných kyselin. To jsou látky pro pokožku velmi důležité, pomáhají pleť vyživovat a zvláčňovat a zachovávat si dlouhodobě mladistvý vzhled.

Také se ve složení obou přípravků objevuje Měsíček lékařský jako významná rostlinná složka. Čím je pro pleť užitečný?

Blahodárné účinky Měsíčku lékařského jsou všeobecně známy. Působí zklidňujícím a hojivým účinkem, zjemňují pokožku. V přípravcích GERnétic mají výtažky z Měsíčku lékařského svoje pevné místo.

Krém Cytobi obsahuje sladkovodní řasu Chlorellu. To je superpotravina, o níž se začalo mluvit teprve nedávno. Jak je možné, že se stala součástí špičkové kosmetiku již v 70. letech?

Již před mnoha lety si doktor Laporte uvědomoval, že sladkovodní i mořské řasy jsou zdrojem mnoha důležitých látek, které jsou potřebné pro správné a vyvážené buněčné funkce. Věděl, že řasy jsou svým buněčným složením velmi podobné lidské buňce, proto jsou aktivní látky získané z řas lidským tělem velmi dobře přijímány a syntetizovány. Z řas získáváme celou škálu vitamínů, minerálů, stopových prvků, peptidů, a hlavně esenciálních aminokyselin, které organismus potřebuje a neumí si je sám vytvořit. Proto výtažky z řas v produktech GERnétic nacházíme od samého počátku.

Uvádíte, že krém Synchro může pomoci hojit a zlepšovat vzhled jizev. Zjizvená tkáň zraje. Kdy je nejefektivnější proti jizvám zasáhnout a může dojít k jejich úplnému vymizení?

Na jizvu je možné krém Synchro aplikovat, jakmile nám to dovolí sejmutí obvazu. Synchro dodává buňkám pokožky všechny potřebné výživné látky, umožňuje mnohem kvalitnější granulaci a epitelizaci tkáně, urychluje obnovení cévní sítě. Při nanášení krému je vhodné využít i tlakové masáže, která umožní rychlejší vstřebávání a zužitkování aktivních látek. Jizvy z pokožky nelze bohužel zcela odstranit, ale pravidelnou péčí můžeme konečný stav jizvy značně ovlivnit.

Ráda bych ještě upozornila na jednu věc. Pokud se chystáte na nějaký zákrok, při kterém bude porušena integrita pokožky, je velmi vhodné aplikovat krém Synchro ještě před samým zákrokem. Doporučujeme minimálně tři týdny. Pokožka bude již před zákrokem v dobré kondici a hojení bude probíhat rychleji a hlavně kvalitněji.

Existují speciální postupy pro nanášení obou krémů, aby z nich klientky a klienti vytěžili co nejvíce?

Všechny přípravky kosmetiky GERnétic doporučujeme nanášet tzv. efleráží. To je lehké rozetření přípravku a zapracovávání kompresními pohyby, dokud se krém zcela nevstřebá. Teprve pak můžeme na pokožku aplikovat další přípravek. Tímto způsobem získáme z každého přípravku opravdu maximum. Kompresní pohyby umožní aktivnější mikrocirkulaci lymfy i krve, a tak jsou aktivní látky krémů mnohem rychleji zužitkovány. Tímto způsobem pracují i kosmetičky v kosmetických salonech. Francouzská efleráž je velmi příjemná a hluboce relaxační.

Krém Synchro se vyznačuje obrovským regeneračním potenciálem. Používá se také ve zdravotnických zařízeních nebo na estetických klinikách?

Ano, ve zdravotnických zařízeních a na estetických klinikách je krém Synchro využívaný především před a po zákrocích, kterými je porušena celistvost pokožky. To znamená, že hojení bude probíhat formou jizvy. Pravidelná aplikace krému Synchro na pokožku před zákrokem upraví a zkvalitní fyziologické funkce kůže a následné hojení je mnohem kvalitnější. Po zákroku aktivní složky krému Synchro podpoří překrytí rány kvalitnější tkání. Výsledná jizva je téměř neznatelná.

Proč by měl být krém Synchro trvalou součástí každé domácí lékárničky?

Krém Synchro má výrazné regenerační, hojivé a zklidňující účinky. Je to přípravek, který lze využít k rychlejšímu zahojení drobných i hlubších poranění včetně zlepšení stavu jizev. Je vhodný ke zvláčnění přesušené, atopické pokožky, zlepšuje stav různých erytémů a ekzémů. Krém Synchro okamžitě zklidní drobnou popáleninu, omezí vznik puchýřků. Nastávající maminky mohou pravidelnou aplikací krému Synchro na zvětšující se bříško zamezit vzniku strií. Synchro je přípravek, který najde v každé domácnost široké uplatnění.

Komu by ve výbavě neměl chybět produkt Cytobi?

Zcela jistě by tento krém neměl chybět v kosmetické výbavě ženy 60+. To je věk, kdy pokožka potřebuje mnohem intenzivnější výživu, aby si zachovala mladistvý vzhled. Krém Cytobi tento požadavek splňuje na sto procent.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy