Zdroj: Unsplash.com

Jak zabavit děti, aby celé dny neproseděly u tabletu, počítače nebo televize? Inspirujte se našimi tipy, které rozvinou jejich kreativního ducha a zaženou nudu.

1. Lego: Nepřekonatelná zábava

Barevné plastové kostičky otevřely brány fantazie už několika generacím a na světě neexistuje snad lepší způsob, jak podpořit dětskou tvořivost v každém věku. Máte-li doma už větší školáky, sáhněte po náročnějších stavebnicích s několika stovkami dílků, které jsou skvělou výzvou pro celou rodinu. Lego kolekce nabízí i taková umělecká díla, jako je fotbalové hřiště klubu Manchester United, ikonická socha Svobody nebo motorka Harley-Davidson s realistickými detaily. Legendární stavebnice s trochou štěstí seženete za výhodnější cenu také v lego bazaru.

2. Nakoukněte pod pokličku vědě

Věda je v dětských očích obor plný čar a kouzel, který dnes můžete objevovat i v pohodlí svého gauče. Akademie věd ČR totiž v loňském roce spustila skvělý projekt s názvem Věda na doma. Vznikla tak série online přednášek, kvízů, virtuálních prohlídek laboratoří a tipů na domácí vědecké pokusy, které odkrývají taje vědy hravou formou, a to jak dětem předškolního věku, tak školákům i dospělým.

3. Pusťte děti do kuchyně

Když jste s dětmi celé dny doma, je potřeba ozvláštnit i všední činnosti. Třeba takové vaření. Připravte si s dětmi pestré menu a vydejte se na kulinářskou cestu kolem světa. A rozhodně nezůstávejte jen v Evropě. Vyzkoušejte třeba australské „anzac biscuits“ – sušenky z ovesných vloček, zlatého sirupu a kokosu.

4. Hrajte si se slovy

Vezměte si k ruce papír, tužku a zkuste si vzpomenout na slovní hry ze svého dětství, jako je třeba šibenice nebo vědomostní „jméno, město, zvíře, věc“. U dětí jsou oblíbené i jazykové hry, u nichž mohou naplno popustit uzdu své fantazii. Vyzkoušejte třeba otřepanou, ale stále zábavnou variantu hry „kdo, s kým a proč“. Určete pět až sedm otázek, na něž se bude odpovídat. Každý hráč na svůj papírek napíše odpověď, přeloží ho a pošle sousedovi po směru hodinových ručiček. Jakmile jsou všechny otázky zodpovězeny, papírky rozložte a vzniklé věty si společně přečtěte.

5. Vrhněte se na společné cvičení

Děti se potřebují hýbat a po měsících online výuky je problém nedostatečných fyzických aktivit ještě palčivější. Zaveďte si doma proto pravidelný rituál a cvičte spolu. Na YouTube najdete miliony videí s lekcemi aerobiku, jógy, protahovacích cviků nebo tance. Můžete využít i dětská hřiště venku s moderními herními prvky.

Moderní technologie se staly nedílnou součástích našich životů, přesto se snažte, aby byl čas strávený ve virtuálním světě a v tom skutečném vyvážený. Online hry sice vaše ratolesti zabaví na celé odpoledne, společné hry s rodiči však u malých dětí napomáhají rozvíjet motoriku a sociální dovednosti.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy