Rozhodli jste se v novém roce podnikat a dumáte nad tím, jak to časově všechno zvládnete? Prozradíme vám nejčastější prohřešky podnikatelů, kterým byste se měli vyhnout.

Podnikatelům dává jejich práce smysl

Úspěšní podnikatelé věnují své firmě maximum svého času. Zatímco zaměstnanec pracuje 40 hodin týdně a o víkendu si užívá zaslouženého volna, většina podnikatelů věnuje práci 50 až 60 hodin z pracovního týdne a leckdy obětují i víkendy. Nejvíc času přitom zabere samotný rozjezd podniku. Je ale také pravdou, že zatímco zaměstnanci bývají často frustrování a jejich práce je neuspokojuje, v případě podnikatelů už to příliš neplatí. Jakmile totiž začnete rozvíjet svůj vlastní projekt, práce vás jednoduše pohltí a naplňuje.

Mějte se na pozoru před workoholismem

Dejte si ale pozor na to, aby se z vás nestali workoholici. To je totiž jedno z úskalí, na které při podnikání nejspíš narazíte. Pokud podnikatelé propadnou nezdravě své práci, jako první tím trpí hlavně rodina a jejich blízcí. Je proto nanejvýš důležité, abyste si hned od začátku nastavili pravidla, kolik času věnujete práci a kolik volnému času. A jakmile přijde na řadu čas pro vás, věnujte ho sobě nebo svým blízkým a nezůstávejte myšlenkami v práci.

Delegujte a odpočívejte

I když to na začátku nevypadá jednoduše, ve volných chvílích se opravdu snažte relaxovat. Duševní hygiena vás uchrání od syndromu vyhoření, který často doprovází právě workoholiky, kteří nevědí, kdy přestat. A vyčerpání je to poslední, co potřebujete. Úspěšný podnik vybudujete i bez toho, aniž byste se na konci úplně zhroutili. Nebojte se delegovat úkoly i na někoho jiného. Největším problémem podnikatelů je pocit absolutní nepostradatelnosti.

Získejte víc času už při zakládání společnosti

Volný čas získáte i tak, že si se založením firmy necháte pomoci. Využijte založení s. r. o. na klíč nebo se rovnou porozhlédněte po firmě na prodej. Ušetříte spoustu času. Se službou založení společnosti na klíč získáte vlastní firmu už za 5-10 pracovních dní a vše vyřídíte i na dálku. Zatímco jinak byste obíhali úřady a na firmu čekali kolem 30 dní, v tomto případě jednoduše nadefinujete požadavky, jak má firma vypadat, a máte klid a čas na rodinu.

Nakládejte s časem rozumně

Firmy na prodej fungují dokonce ještě rychleji. Stačí, když si najdete firmu a jednatelem se stanete už za 24 hodin. Cena se odvíjí například od výše splaceného kapitálu, kterým firma disponuje. Za kolik firmu na prodej nakonec koupíte, to závisí zcela na vašem výběru. Podniky nemají žádné závazky ani pohledávky, protože byly založené už za účelem dalšího prodeje.  Navíc tak získáte i jistotu, že kupujete společnost s čistým štítem. Investujte svůj čas do podnikání rozumně hned na začátku.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy