Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Přestěhovali jste se do nového domova nebo máte za sebou náročnou rekonstrukci a čeká vás už jen pomyslná třešnička na dortu k dokonalosti? Plánujete dekorace a zútulnění svého nového domova? V našem článku se dozvíte, čemu dát přednost, jaké trendy jsou v současné době in, a jak si vytvořit moderní interiér.

Dekorace podle místností

Doplňky mohou změnit celkový koncept místnosti. Můžete je měnit dle momentální nálady, velmi oblíbené jsou také dekorace podle ročního období nebo blížícího se svátku. Mějte na paměti, že jednotlivé dekorace by spolu měli ladit a neměli by rušit celkový dojem, ale spíše jej podtrhnout. Máte-li doma spíše Boho styl, nebude se k němu moc dobře vyjímat industriální dekorace. Abstraktní obrazy nebudou moc dobře vypadat v kombinaci s venkovským stylem.

Obrazy a tapety na zeď

Možná nám to nebudete věřit, ale tapety nebo obrazy na zeď dokáží zcela změnit koncept místnosti. Máte-li v místnosti nábytek z jednoho odstínu dřeva, můžete si být jistí, že bude vypadat úplně jinak kombinace s bílou zdí, imitací kamene například za televizí nebo s tapetou po celé zdi. Jestliže máte světlý nábytek, je lepší volit tmavší odstín stěny nebo tapety. To samé naopak, pokud máte tmavší nábytek, určitě nevolte tmavé odstíny, naopak bude skvěle vypadat krémová nebo světle šedá výmalba.

Moderní dekorace na zeď nemusí být jen ve formě klasického obrazu. Velmi oblíbené jsou tzv. živé zdi, kdy si necháte nainstalovat na stěnu mech nebo mini květináče s rostlinkami, které mají k dispozici samo zavlažovací systém. Místnost bude vypadat nejen neobvykle, navíc se vám bude lépe dýchat, protože živé rostliny čistí a zvlhčují vzduch.

Vsadíte-li na tento dominantní prvek, nemusíte již řešit další designové interiérové doplňky. Doporučujeme vám nechat jen na jedné straně živou stěnu a na druhé straně místnosti jí doplnit menšími soškami, které budou umístěny na podlaze.

Nepřišla vám na chuť živá tapeta? Nelíbí se vám tento design? Vsaďte na klasiku v podobě obrazů na stěnu. Výběr je v současné době obrovský a nemusíte se bát, že byste zaplatili celé jmění za jeden obraz. Obrazy můžete zvolit buď klasicky malované na plátno nebo vyrobené díky moderní technologii tisku.

Náš tip – velmi hezky působí kombinace zarámovaných rodinných fotografií a obrazů krajin či abstrakce. Můžete si s celkovým konceptem pohrát, a vytvořit tak stěnu vzpomínek.

Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Sochy, kov a květiny

Své místo si v domácnostech stále drží sochy a to nejen miniaturní sošky slonů pro štěstí, které, ruku na srdce, byly moderní spíše před desítkami let, ale také velké sochy, které zaujmou na první pohled a budou královnami pokoje.

Mohli jste si již všimnout, že v současné době je velmi moderní kov. Ať už se jedná o kovový nábytek nebo jen doplněk interiéru. Kov je velmi flexibilní a dotváří velmi osobitý vzhled.

Chcete-li si s vaším interiérem opravdu vyhrát a dát mu nevšední a originální nádech, zvolte řezané květiny. Můžete zvolit nejenom živé, ale také umělé, které déle vydrží, ovšem pozor, jejich kvalita nemusí být vždy perfektní a rušivý efekt umělosti může být spíše na škodu. Ve váze na stole se budou krásně vyjímat čerstvě řezané květiny, naopak v rohu místnosti budou dokonalé suché květiny či různě dlouhé traviny, společně se suchými květy.

Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Deky, polštáře a další látkové doplňky

Jako poslední vám v tomto článku chceme přiblížit látkové doplňky do bytu. Jedná se o všechny polštáře, deky, ale také lapače snů nebo nyní velmi oblíbené makram doplňky. Jedná se o velmi specifické dekorace, které se hodí jen do určitého stylu. Ovšem dek a polštářů není nikdy dost a barevné interiérové doplňky v podobě chlupatých polštářů budou sázkou na jistotu, nejen v obývacím pokoji.

Nebojte se investovat do nových dekorací. Umí ozvláštnit interiér a velmi zpříjemnit celkovou atmosféru. Na trhu existuje celá škála doplňků, které jsou velmi variabilní, nemáme strach, že byste si v tak velké nabídce nenašli tu svou, pomyslnou třešničku na dortu.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy