Foto: Pixabay

Myši v bytě nejsou nic příjemného a ve finále to může být i velký problém, který se řeší docela špatně. Při prvních náznacích není radno otálet, ale hned se snažit myš vyhnat.

Jak ale poznat, že myš v bytě máte? Je to celkem jednoduché. Nejen že v noci v tichu uslyšíte pískání, kousání, a další různé skřeky, ale především v kuchyni najdete mnoho myšího trusu a nakousané potraviny. Myš nemá problém ani s tím se prokousat do potravin, které jsou zabalené v originálním balení. Nejčastěji to uvidíte u sušenek. Samozřejmě jakékoliv potraviny, které necháte například na stole nebo na kuchyňské lince, nebudou řádění myší ušetřeny.

Odkud se myš do bytu dostane?

Myš v zimě a jiných chladnějších obdobích nemá venku moc příležitostí najít potravu a bezpečný úkryt, a proto hledá jiné možnosti. Jednou z nich je, že se dostane do sklepa v panelových domech, což pro ni není tak těžké, stačí jí malá skulinka někde ve fasádě a obyvatelé paneláku se ani nenadějí a mají tam myši. Pak už se po stoupačkách myš dostane prakticky všude, kde najde prostor, aby prolezla. Samozřejmě byty v nižších patrech jsou více náchylné, než například byt ve 4. patře. Další možností je, že si myš prostě vyleze z venku po fasádě. Povrch fasád je totiž hrubý a tím pádem nemá myš problém nahoru pohodlně vylézt, a poté stačí už otevřené okno.

Pokud máte podezření, že se právě k vám myš do bytu dostala, radši neotálejte. Myš je zvíře, které se velmi rychle a hojně reprodukuje a zanedlouho byste doma mohli mít celou myší rodinku, které už se bude obtížněji zbavovat, nežli pouze jedné myšky.

A myslet si, že není možné, aby se myš do bytu v panelovém domě dostala, je bohužel docela naivní. Myš se dostane v podstatě kamkoliv, především kvůli malé velikosti a hbitosti!

Jak se myši v bytě zbavit?

Foto: Pixabay

Každého z nás v první chvíli napadne pořízení klasické natahovací pastičky. Vhodně a účinné řešení to rozhodně je, avšak nese s sebou i svá ale. Například natažení pastičky není vždy tak jednoduché a mnozí z nás si již jistě zcvakli do pastičky prsty. Ne vždy se také myš na návnadu chytne. Některé myši jsou již na pasti tak zvyklé, že dokáží návnadu z pasti sebrat i bez toho, aby zcvakla. A když už se myš do pasti chytí, není tak jednoduché ji vzít a vyhodit, především tedy pro jedince se slabším žaludkem.

Další možností je rozmístění jedu. Tuto možnost zvažujte jen v momentě, když nemáte domácí mazlíčky nebo děti. Manipulace s jedem rozhodně není jednoduchá ani bezpečná, proto by bylo vhodné ho nechat až jako úplně poslední možnost.

Je také vhodné najít, jakou skulinkou se myš do bytu dostala a tu zabetonovat. Těch míst může být více, ale je dobré myši udělat i mechanickou překážku, aby se do bytu znova nedostala.

Jednoduchým a účinným řešením v odpuzování myší jsou v poslední době ultrazvukové plašiče. Lidskému uchu nejsou slyšitelné, ale pro hlodavce jsou velmi nepříjemné a odpudivé, tudíž se prostoru, v němž plašič je, vyhýbají. Je to zároveň humánní řešení, myš totiž nezabijete, pouze ji vypudíte od vás z bytu. Po vyhnání myši plašič nadále funguje jako prevence, aby se myš nevrátila. Vy přitom ani nepoznáte, že tam nějaký plašič máte. Jediné co se musí hlídat je pravidelná výměna baterií, ale i to je cca jednou za 3 měsíce a u některých i déle.

Myš v bytě je malý nenápadný lupič, který se s chutí pustí do všech potravin, jež najde, a výměnou za sebou zanechá všude trus. I když pro člověka nebezpečná není, je rozhodně její přítomnost nepříjemná a hlavně se dokáže jejich počet rychle rozrůst. Radši neotálejte a myši se rychle zbavte. Nadobro!

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy