Foto: Pixabay

Myši v bytě nejsou nic příjemného a ve finále to může být i velký problém, který se řeší docela špatně. Při prvních náznacích není radno otálet, ale hned se snažit myš vyhnat.

Jak ale poznat, že myš v bytě máte? Je to celkem jednoduché. Nejen že v noci v tichu uslyšíte pískání, kousání, a další různé skřeky, ale především v kuchyni najdete mnoho myšího trusu a nakousané potraviny. Myš nemá problém ani s tím se prokousat do potravin, které jsou zabalené v originálním balení. Nejčastěji to uvidíte u sušenek. Samozřejmě jakékoliv potraviny, které necháte například na stole nebo na kuchyňské lince, nebudou řádění myší ušetřeny.

Odkud se myš do bytu dostane?

Myš v zimě a jiných chladnějších obdobích nemá venku moc příležitostí najít potravu a bezpečný úkryt, a proto hledá jiné možnosti. Jednou z nich je, že se dostane do sklepa v panelových domech, což pro ni není tak těžké, stačí jí malá skulinka někde ve fasádě a obyvatelé paneláku se ani nenadějí a mají tam myši. Pak už se po stoupačkách myš dostane prakticky všude, kde najde prostor, aby prolezla. Samozřejmě byty v nižších patrech jsou více náchylné, než například byt ve 4. patře. Další možností je, že si myš prostě vyleze z venku po fasádě. Povrch fasád je totiž hrubý a tím pádem nemá myš problém nahoru pohodlně vylézt, a poté stačí už otevřené okno.

Pokud máte podezření, že se právě k vám myš do bytu dostala, radši neotálejte. Myš je zvíře, které se velmi rychle a hojně reprodukuje a zanedlouho byste doma mohli mít celou myší rodinku, které už se bude obtížněji zbavovat, nežli pouze jedné myšky.

A myslet si, že není možné, aby se myš do bytu v panelovém domě dostala, je bohužel docela naivní. Myš se dostane v podstatě kamkoliv, především kvůli malé velikosti a hbitosti!

Jak se myši v bytě zbavit?

Foto: Pixabay

Každého z nás v první chvíli napadne pořízení klasické natahovací pastičky. Vhodně a účinné řešení to rozhodně je, avšak nese s sebou i svá ale. Například natažení pastičky není vždy tak jednoduché a mnozí z nás si již jistě zcvakli do pastičky prsty. Ne vždy se také myš na návnadu chytne. Některé myši jsou již na pasti tak zvyklé, že dokáží návnadu z pasti sebrat i bez toho, aby zcvakla. A když už se myš do pasti chytí, není tak jednoduché ji vzít a vyhodit, především tedy pro jedince se slabším žaludkem.

Další možností je rozmístění jedu. Tuto možnost zvažujte jen v momentě, když nemáte domácí mazlíčky nebo děti. Manipulace s jedem rozhodně není jednoduchá ani bezpečná, proto by bylo vhodné ho nechat až jako úplně poslední možnost.

Je také vhodné najít, jakou skulinkou se myš do bytu dostala a tu zabetonovat. Těch míst může být více, ale je dobré myši udělat i mechanickou překážku, aby se do bytu znova nedostala.

Jednoduchým a účinným řešením v odpuzování myší jsou v poslední době ultrazvukové plašiče. Lidskému uchu nejsou slyšitelné, ale pro hlodavce jsou velmi nepříjemné a odpudivé, tudíž se prostoru, v němž plašič je, vyhýbají. Je to zároveň humánní řešení, myš totiž nezabijete, pouze ji vypudíte od vás z bytu. Po vyhnání myši plašič nadále funguje jako prevence, aby se myš nevrátila. Vy přitom ani nepoznáte, že tam nějaký plašič máte. Jediné co se musí hlídat je pravidelná výměna baterií, ale i to je cca jednou za 3 měsíce a u některých i déle.

Myš v bytě je malý nenápadný lupič, který se s chutí pustí do všech potravin, jež najde, a výměnou za sebou zanechá všude trus. I když pro člověka nebezpečná není, je rozhodně její přítomnost nepříjemná a hlavně se dokáže jejich počet rychle rozrůst. Radši neotálejte a myši se rychle zbavte. Nadobro!

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy