Foto: Pexels/Julia Avamotive

Zatímco na ochranu kůže v létě myslíme, na vlasy se často zapomíná. Přitom jsou to ale právě vlasy, které dostávají v létě nejvíce „zabrat“. Jsou vystavené mnoha rizikovým faktorům jako je ostré slunce, chlorovaná či slaná voda, vítr.

Pokud nechcete mít v létě zbytečně poničené a vysušené vlasy s roztřepenými konečky, vezměte si k srdci rady a tipy na letní péči, které pro vás připravili odborníci.

  • Používání kvalitní profesionální kosmetiky po celý rok je základ. Pokud o vlasy nepečujeme systematicky, jsou pak náchylnější k poškození z UV záření a slané vody. Je proto velmi důležité používat kvalitní přípravky podle typu vašich vlasů celý rok.
  • Vlasy jsou po zimě oslabené, před létem je dostaňte do kondice. Dopřejte odpočinek jim i sobě a zastavte se do salonů Klier na hloubkovou regeneraci a zastřižení vlasů, které je oživí.
  • Vyhněte se používání běžných vlasových produktů, které často obsahují nerozpustné silikony. Ty na vlasech vytvoří neviditelný film, pod kterým se vlas ve skutečnosti dusí a není schopen přijímat výživu.
  • Používejte speciální letní péči a vsaďte na produkty s UV ochranou. UV záření narušuje vlasový protein, vlas se otevírá, poškozuje a stává se křehký a lámavý. Vlasy před sluníčkem chraňte kloboukem. Must-have jsou také letní řady šamponů, které z vlasů odstraní sůl a chlór.
  • Dbejte na výživu vlasů. Po opravdu každém umytí použijte kondicionér a jednou týdně vlasům dopřejte hlubší regeneraci v podobě masky.
  • Hydratujte! Vlas na sluníčku rychle ztrácí vodu. Zkuste bezoplachový sprej, který vlasy zhydratuje a pomáhá při rozčesávání.
  • Mokré vlasy nikdy nestahujte gumičkou, mohly by se polámat. Ve stažených, mokrých vlasech se může pokožka zapařit a vzniknout tak nepříjemná kvasinka.
  • Barva vlasů se díky slunečním paprskům mění, je dobré s tím počítat. S radikální změnou barvy počkejte až na podzim. Komplexní péči si tedy dopřejte raději až po dovolené, včetně zastřižení a hloubkové regenerace.

Zdroj: Salony Klier

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy