To že máme základní rozdělení lidských povah známe už ze školy. Můžou mít čtyři základní typy povah vliv i na naši vizáž? Bude melancholik díky svému uzavřenému temperamentu více chodit v černé a šedivé barvě? Nemá snad sangvinik potřebu nosit více barevnější oblečení a větší množství doplňků? A co cholerik? Není mu předurčena červená barva, aby byl svou průbojností vidět? Není snad flegmatikovi jedno jak působí na své okolí a ze svého vzhledu si nic nedělá?

Základní rozdělení

Jak už bylo řečeno základní lidské povahy máme čtyři. Cholerik, sangvinik, flegmatik a melancholik. Každý z nás má některou z vyjmenovaných povah. Neznamená to však, že jsme jen černobílí a projevuje se u nás pouze jeden z temperamentů. V každém z nás můžeme najít zajímavý mix, který dělá každého z nás originální a zajímavou osobností.

Základní pojmenování temperamentů nastolil již starověký Hippokrates. Na základě čtyř lidských tekutin určil pojmenovaní: krev – sangius, žluč – cholé, černá žluč – melan cholé, sliz – phlegma.[

Barevný sangvink

Sangvinik je člověkem, který si bez jakéhokoli vzrušení nedokáže představit den. Má rád lidskou společnost a veškeré své zážitky a zkušenosti dokáže nahlas a viditelně přednášet. Sangvinici často bývají kreativní a jsou kreativitu dokážou využít i ve svém profesním životě. Každému učarují svou bezbřehou energii, nadšením a pozitivním naladěním. I sangvinik může mít některé zápory. Svým nadšením leckdy nedokáže dotáhnou některé věci do konce, bývá nestálý a egocentrický.

Sangvinik chce být stále ve středu pozornosti. A protože rozumí barvám upoutá nás na první dobrou. Díky svému vrozenému talentu pro dramatičnost a dětinskost, nezná střídmost, a to se může projevit i na jeho vizáži. Nebojí se experimentovat a své okolí doslova šokovat. U sangviniků je vyzdvihován kult mládí a krásy.

Inspirující cholerik

Cholerik je stejně tak jako sangvinik dynamickou osobností. Na rozdíl od sangvinika je zásadovou osobností a pravidla jsou pro něj důležitá. Ve všem se snaží mít navrch a nesnese pomyšlení, že by mohl být někdo odlišný než on. Projevuje se svou nadměrně výbušnou povahou, často ke sklonem k agresi. V tomto případě je chování cholerika impulzivní a nevyzpytatelné. Stejně jako sangvinici jsou i cholerici velice úspěšní ve svých profesích a hodí se na vedoucí pozice, ale na rozdíl od sangviniků jsou schopní díky svým zásadám své úkoly a práci dotáhnout do konce.

 Díky tomu, že jsou cholerikové impulzní, dokáží skvěle improvizovat. Jsou celkem kreativní a mají odvahu prosazovat své originální nápady. To se může projevit i v jejich vizáži a díky tomu mohou mnohé lidi inspirovat, protože se dokáží dobře prodat. Avšak pozor na kritiku jejich nápadů, při jejich dynamické vznětlivosti by to nemuselo dopadnout dobře.

Precizní melancholik

Melancholici jsou velice citliví a jsou citlivostí na nás mohou působit jako lidé se sklonem k pesimizmu. Svým neustálým uvažováním a podléháním strachům si občas až zbytečně komplikují vlastní život. Typické pro melancholiky je, že se uzavírají do sebe a hluboce přemítají o vlastním životě. Protože se neradi dělí o své názory a myšlenky, bývají ke vztahu k lidem velice rezervovaní. Nové kontakty navazují velice těžko a neradi, ale když si najdou spřízněnou duši dokáží být věrnými přáteli. Melancholici se v zaměstnání hodí na pozice umělců nebo psychologů. Rozhodně melancholika nenajdeme na vedoucích pozicích.

Protože si potrpí na preciznosti ve všem má rádi jednoduché a jasné věci zaměřené na detail. Jejich existence je založena na precizní organizovanosti. Proto jsou flegmatici vždy dobře oblečení a především upravení. Nemají rádi věci navíc. Především si potrpí na kvalitu a čistotu věcí.

Stálý flegmatik

Flegmatik je typem člověka, kterého jen tak nic nerozhází a vesměs se jedná o spokojenou osobnost, protože ho všední starosti nechávají úplně klidným. S flegmatikem lze nejlépe ze všech typů povah vyjít. Má totiž rád kolektiv, ale dokáže také nějaký čas strávit sém se sebou a se svými myšlenkami. Do ničeho nevkládá naděje a ani jeho cíle a životní vize nejsou nijak veliké. Těžko se dokáže nadchnout pro věc a často se brání i malým změnám. Flegmatici nedávají najevo své city, ale ke svým dobrým přátelům dokážou být ohleduplní, upřímní a umí být dobrými důvěrníky. Stejně tak jako melancholici ani flegmatici se díky svému postoji ke všemu nehodí do vedoucích pozic.

Flegmatik je střídmý a díky tomu, že moc nefandí změnám u něho můžeme nalézt stálost. Ničím novým ani originálním nás nemůže překvapit.  Je jim dobře v tom, co už znají. Díky tomu, že se dokáže velice dobře přizpůsobovat nás ani jeho styl nikdy neurazí. Sem tam může vypadat jako lenoch, který příliš nedbá na svůj vzhled.

At už v sobě máte inspiračního ducha cholerika nebo ledabylost flegmatika může to být na vaší vizáži poznat. Ve které z lidských temperamentu se se vzhlédli vy?

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy