Jak na malý byt? Jednoduché triky, s jejichž pomocí nebude zařizování garsonky nikdy složité!

Jednopokojový byt s odděleným sociálním zařízením, 1+kk či garsonka – ať už je nazýváme jakkoli, hlavní podstatou malých bytů je pouze několik obytných metrů čtverečních. Co je však pro jednoho ideálním prostorem pro život, může pro druhého představovat naprosto nepřijatelné řešení.

 

Někdy nás však okolnosti přivedou do situace, kdy nemáme příliš na výběr a garsonka je nakonec jedinou vhodnou alternativou. V dnešní době však ani malý prostor nepředstavuje žádnou překážku pro pohodlné bydlení, je jen důležité vědět, jak na to. Proto pokud se trápíte obavami, jaký život vás v malém bytě čeká, inspirujte se následujícími radami a vykouzlete si malebný domov, který bude plně vyhovovat všem vašim potřebám a snům.

Barvy hrají prim

Prvním klíčem k úspěchu je výběr vhodné barevné palety. Barvy nejen že působí na naší psychickou pohodu, ale zároveň dokáží ovlivňovat i prostor, ve kterém jsou zakomponovány. Proto pokud jsou správně využity, lze jejich prostřednictvím prostor opticky zvětšit, prodloužit či dokonale prosvětlit. Aby garsonka nepůsobila jako tmavá „kobka“, je vhodné pokoj vymalovat čistou bílou barvou, bát se však nemusíte ani světlých odstínů béžové nebo šedé. Rozhodně se však pokuste vyhnout sytým teplým barvám, a pokud si přeci jen budete chtít nějaký ten barevnější odstín dopřát, volte studenější tóny jako je tyrkysová nebo fialová, které aplikujte na nejkratší stěnu.

V jednoduchosti je krása

Při vybavování garsonky nábytkem platí pravidlo, že méně je rozhodně více. A nevyplácí se to pouze v kvantitě, ale také v samotném designu. „Při zařizování malého bytu našim klientům doporučujeme volit nábytek s co nejjednoduššími liniemi a čistým designem. Je vhodné se zcela vyvarovat přílišnému zdobení, strukturám nebo jiným nápadným detailům, neboť tyto prvky mají tendenci prostor zahltit, a ještě více ho opticky zmenšit,“ radí Pavel Kružík ze společnosti PK interiér.

V řadě případů je pro jednoduchý a zároveň důmyslný design řešení nábytek zhotovený na míru. Jeho výhodou je stoprocentní vyžití konkrétního prostoru, kterého byste s běžně dostupnými solitérními kusy nemuseli dosáhnout.

Oddělujte jednotlivé zóny

Pokud se v bytě hodláte zdržovat častěji a využívat ho více než pouze na přespání, je vhodné jej rozfázovat na jednotlivé části a pokusit se alespoň opticky oddělit kuchyňský prostor od obytné či spací části. Výborně poslouží například skleněné panely, posuvná stěna nebo textilní závěs, který alespoň částečně navodí pocit soukromí. Tam, kde takové řešení není možné zrealizovat, dobře poslouží multifunkční nábytek jako rozkládací pohovka či postel umístěná ve skříni. Ideálním řešením pro pokoje s vysokými stropy je instalace spacího patra, díky kterému máte možnost vytvořit obývací pokoj i ložnici zároveň a maximálně tak využít veškerý prostor garsonky.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Odpočinek v sauně

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny od společnosti Saunasystem.

Kuchyňské potřeby

Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy